Gençler Filistin Direnişine Destek İçin Buluşuyor!

 

Genç KADEM ve Dünya Şampiyonu Sporculardan Gazze için Dayanışma Çağrısı

Genç KADEM ve dünya şampiyonu sporcular, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Sultanahmet Meydanı’nda Gazze için buluşuyor. Millî sporcular Necmettin Erbakan Akyüz, Zeynep Makbule Akyüz, Mehmet Demirci ve Ravzanur Şahin, Gazze’deki direnişe destek vermek ve soykırıma dikkat çekmek amacıyla bir araya gelecekler.

Kadın ve Demokrasi Vakfı’nın (KADEM) gençlik oluşumu Genç KADEM, Türk gençliğinin Filistinli gençlerle dayanışmasını göstermek amacıyla, bir etkinlik düzenliyor. Üniversiteli Genç KADEM üye ve gönüllüleri, 18 Mayıs Cumartesi saat 10.00’da Sultanahmet Meydanı’nda bir araya gelecekler. Pek çok etkinliğin yer alacağı Soykırıma Karşı Gençlik Buluşması’nda, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerde devam eden eylemlerin bir parçası olarak günübirlik çadır kampı kurulacak.

Kazandığı 6 madalyayla Türkiye’yi gururlandıran Dünya Kung Fu Şampiyonu Necmettin Erbakan Akyüz, dört kez Wushu Dünya Şampiyonu olan Zeynep Makbule Akyüz, Avrupa Wushu Şampiyonu Mehmet Demirci ve Kung Fu Balkan Şampiyonu Ravzanur Şahin de etkinlikte yer alacak. Sporcular, Filistinli gençlere moral vermek ve farkındalık oluşturmak amacıyla saat 13.00’te düzenlenecek basın açıklamasında, Genç KADEM’lilerle birlikte dayanışma mesajları verecekler.

Türkiye’de öğrenim gören Gazzeli gençlerin de katılacağı ve birçok STK’dan gençlerin davet edildiği etkinlikte; Filistin bileklik yapımı, Filistin söyleşileri, Filistin mesaj köşesi ve boyama çalışması gibi faaliyetlere yer verilecek.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top