Kadın ve Demokrasi Derneği Gençlik Komisyonu Genç KADEM “Gençler Soruyor Fatma Betül Sayan Yanıtlıyor” programını düzenledi.

Genç KADEM’in düzenlediği “Gençler Soruyor Fatma Betül Sayan Yanıtlıyor” etkinliği Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşti.

KADEM Gençlik Komisyon Başkanı Av. Safa Koçoğlu programda yaptığı konuşmada Fatma Betül Sayan’a Hollanda’nın yaptıklarını kınadı. Programda konuşan Hürriyet ve Adalet Derneği Başkanı Av. Taha Ayhan 18 yaşında seçilebilme hakkının önemine değindi.

Ayhan: “Tüm ehliyetlere sahip olan, vatana hizmetini vergi vererek, şehit olarak veren 18 yaşındaki gençlerin de mecliste sesi olmalı.”

Etkinlikte Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, Fatma Betül Sayan’ın yaşadığı adaletsizliği uykusuz kalarak izlediğini söyledi.

KADEM Başkanı Doç. Dr Sare Aydın Yılmaz: “Seçilebilme yaşının 18 olması Türkiye’nin geleceğine yapılacak en önemli yatırımlardan biridir” dedi. Aydın: Hak verilmez mücadeleyle alınır. Ne kadar şanslısınız ki hakkınız size altın tepside sunuluyor…

Gençleri coşkuyla selamlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan; 16 Nisan bizim istikbal ve istiklal mücadelemizdir, dedi. Hollanda’da yaşadıklarını anlatan Sayan: Hollanda’da tüm özgürlükler o gece askıya alındı.

“Eskiden başörtülü kadınlar seçiyor ama seçilemiyordu. Onların bugün bu hakkı kazandığı gibi seçen ama seçilemeyen 8 milyon genç de kazanacak” diyen Sayan konuşmasının ardından gençlerin sorularını yanıtladı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top