GİRİŞİMCİLİK ALANINDAKİ DENEYİMLERİ İLE İNOVASYONDA KADIN” PROGRAMI SDN SUMMIT 2024’TEYDİ

Teknoloji dünyasının liderleri, inovatif buluşlar ve genç girişimciler SDN Summit’te buluştu.

40’tan fazla katılımcının yer aldığı teknoloji fuarına KADEM, girişimci kadınları desteklemek üzere 7 dönemdir düzenlediği İnovasyonda Kadın projesi ile katıldı. “Sınırları Aşan Fikirler” mottosuyla girişimcilik alanındaki sponsor olarak etkinliğe katılan KADEM, fuarda 8. kamp dönemi için de çağrıda bulundu.

Etkinlikte, KADEM İnovasyonda Kadın ve İnovasyonda Kadın girişimci stantlarını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Vali Yardımcısı Cengiz Karabulut, Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin ve Turkcell CEO’su Dr. Ali Taha Koç girişimleri inceledi.

SDN Summit’te meslek profesyonelleri tarafından paneller, söyleşiler gerçekleştirilirken genç girişimciler de girişimleri hakkında sunumlar yaptı. İnovasyonda Kadın girişimcilik programından Interrupt Engineering girişimiyle Şeyma Yılmaz, Leoxygen Biyoteknoloji AŞ girişimiyle Tuğba Cici, Blueit girişimiyle Hülya Tomak, LL Material Factory girişimiyle Ece Zeynep Kalyoncuoğlu, Medglanis girişimiyle Merve Nur Şahin, Biolive girişimle Duygu Yılmaz da fuarda yer aldı. Zirvede ayrıca İnovasyonda Kadın kamp finalistlerinden Başak Demir, kurucusu olduğu Helimore ve Ravzanur Eker de kurucusu olduğu Coridor girişimleri hakkında sunumlar yaptı.

Etkinliğin ikinci gününde moderatörlüğünü Cenk Tarhan’ın yaptığı “Teknoloji Girişimciliğini Şekillendiren Yatırım Trendleri” konulu panelde KADEM Girişimci Danışmanı Esra Soylu konuşmacı olarak yer aldı.

27-28 Nisan tarihlerinde, teknoloji ve girişimcilik dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirmek amacıyla İstanbul’da düzenlenen SDN Summit’te 7 dönem boyunca İnovasyonda Kadın programı tarafından desteklenen kadın girişimcilerin girişimcilik ve başarı hikâyeleri katılımcılarla buluştu.

Etkinliğin girişimcilik alanındaki sponsorları İTÜ Teknokent, Arz Portföy, KADEM ve GOSB Teknopark bünyesinde yer alan 40’tan fazla girişimci ve yenilikçi teknoloji şirketi, teknoloji meraklısı gençler ve sektör profesyonelleriyle buluştu. SDN Summit’te iki gün boyunca girişimler, ziyaretçilere ürünlerini ve hizmetlerini tanıtma fırsatı buldu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top