GÜLLER DİYARI ISPARTA’DAN “GÜLÜMSEYEN KADINLAR” KONULU RESİM YARIŞMASI

KADEM Isparta Temsilciliği, Isparta İl Özel İdaresi ortaklığıyla “Gül’ümseyen Kadınlar” temalı bir resim yarışması düzenliyor. Amatör veya profesyonel bütün sanatçılara açık olan yarışmada, kadın, kadın emeği, kadın hakları ve kadınların günlük yaşamı gibi konularda, gül teması etrafında sanat eserlerinin ortaya konması amaçlandı.

Isparta, gül deyince akla gelen ilk şehir. Günlük yaşamımızda da çok özel bir yeri olan gül; güzelliğin, sevginin ve saygının ifadesini en güzel şekilde bünyesinde toplayan bir çiçek. Dünyanın en önemli gül üretim merkezi olan Isparta için sembolleşmiş bu çiçeğin günlük hayattaki kadına dair izdüşümü ise sanatın alanına giriyor. Resim yarışmasıyla, kadına gül teması etrafında sanatın penceresinden yeniden bakmak hedeflendi.

KADEM Sanat çatısı altında gerçekleştirilen “Gül’ümseyen Kadınlar” resim yarışmasında jüri olarak, KADEM Isparta İl Temsilcisi/ Resim Öğretmeni Gonca KAYACAN, Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof. Dr. İsa Eliri, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkartal, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden Doç. Dr. Leyla Kodaman ve KADEM Marka ve Görsel İletişim Direktörü Ufuk Usta yer alıyor.

Yarışma, amatör ya da profesyonel, resme ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık. “Gül’ümseyen Kadınlar” konulu resim yarışmasına son katılım tarihi: 07 Ağustos 2022. Yarışma jürisinin değerlendirmeleri sonunda ilk üç eserden birinciye birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye 3.000 TL para ödülü verilecek.

Yarışma şartnamesi ve başvuru için tıklayın; 

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top