KADEM ISPARTA TEMSİLCİLİĞİNİN DÜZENLEDİĞİ “GÜLÜMSEYEN KADINLAR” RESİM YARIŞMASINDA BEKLENEN GÜN GELDİ

KADEM Isparta Temsilciliği ve Isparta İl Özel İdaresi ortaklığıyla düzenlenen “Gül’ümseyen Kadınlar” temalı resim yarışmasında final günü…

KADEM Sanat çatısı altında gerçekleştirilen “Gül’ümseyen Kadınlar” resim yarışmasının 6 Ekimde düzenlenecek ödül törenine KADEM Yönetim Kurulu Üyeleri, Isparta KADEM Temsilcisi Gonca Kayacan, Isparta Valisi Aydın Baruş ile Yerel Yönetim ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katılacak.

Yarışma jürisinin titiz değerlendirmeleri sonunda 200’e yakın eser arasından ödüle layık görülen ilk üç eserden birincisi 10.000 TL, ikincisi 5.000 TL, üçüncüsü ise 3.000 TL para ödülü ile ödüllendirilecek. Törende mansiyona değer görülen üç esere de 1000 TL değerinde para ödülü verilecek.

Amatör ve profesyonel resme ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmada, kadın, kadın emeği, kadın hakları ve kadınların günlük yaşamı gibi konularda, gül teması etrafında sanat eserlerinin ortaya konması amaçlandı. Gül’ümseyen Kadınlar” konulu resim yarışmasının jürisinde ise KADEM Isparta İl Temsilcisi/ Resim Öğretmeni Gonca KAYACAN, Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof. Dr. İsa Eliri, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkartal, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden Doç. Dr. Leyla Kodaman ve KADEM Marka ve Görsel İletişim Direktörü Ufuk Usta yer aldı.

KADEM Sanat çatısı altında düzenlenen yarışma ile kadın teması etrafında vücut bulan sanat eserlerinin kalıcı hale gelmesi amaçlanıyor. Dünyanın en önemli gül üretim merkezi olan Isparta için sembolleşmiş bu çiçeğin günlük hayattaki kadına dair izdüşümü ise sanatın alanına giriyor. Resim yarışmasıyla, kadına gül teması etrafında sanatın penceresinden yeniden bakmak hedeflendi.

Yer:     İyaşpark Süleyman Demirel Kongre Merkezi
Tarih: 06 Ekim 2022, Perşembe
Saat:   12:30 Kokteyl
           13:00 Ödül Töreni

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top