“GÜL’ÜMSEYEN KADINLAR” RESİM YARIŞMASINDA

SONUÇLAR AÇIKLANDI

KADEM Isparta Temsilciliği ve Isparta İl Özel İdaresi ortaklığıyla düzenlenen “Gül’ümseyen Kadınlar” resim yarışmasında sonuçlar açıklandı. Birbirinden güzel resimlerin yer aldığı yarışmadan geriye, yüzlerdeki gülümseme kaldı. 

KADEM Sanat çatısı altında gerçekleştirilen “Gül’ümseyen Kadınlar” resim yarışmasında kazananlar, düzenlenen törende açıklandı. 200’e yakın eser arasında “İlmek” adlı çalışmasıyla finale kalan Ayşe Tenlik, birinci; “Gül’en Emekçi Kadınlarımız” çalışmasıyla Huriye Dalkıran ikinci, “Gül Bahçesindeki Dünya Kadınları” adlı çalışmasıyla Hafsa Dolgun üçüncü oldu.

Jürinin titiz değerlendirmeleri sonunda, “Gülpembe” çalışmasıyla Şerife Çakmur, “Kadın ve Gül” çalışmasıyla Abdulrehim Güney, “Annelik Sevinci” çalışmasıyla da Elçin Mustafa Yev mansiyon ödülüne layık görüldü.

6 Ekim’de Isparta’da düzenlenen ödül törenine KADEM Yönetim Kurulu Üyeleri, Isparta KADEM Temsilcisi Gonca Kayacan, Isparta Valisi Aydın Baruş ile Yerel Yönetim ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı. Törende, birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye ise 3.000 TL para ödülü verildi. Mansiyona değer görülen üç eser de 1000’er TL ile ödüllendirildi.

“Gül’ümseyen Kadınlar” resim yarışmasında KADEM Isparta İl Temsilcisi/ Resim Öğretmeni Gonca KAYACAN, Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof. Dr. İsa Eliri, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkartal, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden Doç. Dr. Leyla Kodaman ve KADEM Marka ve Görsel İletişim Direktörü Ufuk Usta jüri olarak yer aldı.

Amatör ve profesyonel resme ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılabildiği yarışmada, Isparta’nın simgesi olan ”gül!” teması etrafında sanat eserlerinin ortaya konması amaçlandı.

KADEM Sanat çatısı altında düzenlenen yarışmalarla; kadın konusunun, sanatın evrensel dili ile işlenmesi ve bu alanda kalıcı eserler ortaya koyulması sağlanıyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top