KADEM Karabük Temsilciliği açıldı

Kadın ve Demokrasi Derneği Kurucu Başkanı Sare Aydın Yılmaz, insan haklarının ayrılmaz bir parçası gördükleri kadın haklarını savunduklarını, toplumda, siyasette ve iş hayatında kadınları güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

KADEM Karabük İl Temsilciliği, Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı.

Yılmaz, Safranbolu Musalla Mahallesi’ndeki temsilciliğin açılışında yaptığı konuşmada, her bölgenin, her yörenin kendine has kültürü, değerleri, köklü bir geçmişi ve toplumsal bir yapısı olduğunu söyledi.

Türkiye’de gittikleri her bölgede, o yöreye ait farklı kadın meseleleriyle karşılaştıklarını dile getiren Yılmaz, bu sebeple Gaziantep, Denizli, Ankara, Sakarya, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Antalya, Elazığ, Erzurum ve Trabzon’un ardından Karabük’te de kadın sorunlarını sahaya inerek çözmek için temsilcilik açtıklarını anlattı.

Kadınları toplumun her alanında güçlendirmek için çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Yılmaz, “Her ilin kendine özgü sorunları, tarihsel dokularının olduğunu söylemiştik. Safranbolu’nun da kendine ait bu tarihsel dokusundan dolayı duyduğumuz memnuniyet ve burada bir temsilcilik ofisinin olması bizi oldukça mutlu ve memnun ediyor. UNESCO tarafından da koruma altına alınmış olması, burada yapılacak faaliyetlerimizin kültürel birikimlerle bir araya getirilmesi son derece kıymetli” diye konuştu.

Haberin devamı için: KADEM Karabük Temsilciliği açıldı

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top