Kadın Akademi ve Liderlik Çalıştayı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “AK Parti olarak kadınlarımıza her zaman pozitif ayrımcılık yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Ama bu, şu olmamalı bence, sırf kadın olduğu için bir yerlere gelme değil, bilgisiyle, birikimiyle bir yerlere gelme ki kadınlarımız bunu zaten sağlıyor” dedi.

Tüfenkci, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya Temsilciliğince bir otelde düzenlenen “Kadın Akademi ve Liderlik Çalıştayı”nın açılışında, toplantının hayırlı olmasını diledi.

Çalıştayda nasıl bir konuşma yapacağını düşündüğünü belirten Tüfenkci, “Cumhuriyet tarihimizden başlayıp kadın mücadelesinin köşe taşlarını mı anlatsam, yoksa AK Parti’nin kadına verdiği önemi, pozitif anayasa değişikliğinden başlayarak esnek çalışmaya, akademisyenlerimiz üniversitede AK Parti’den önce ne kadardı, daha sonra nerelere geldi, çalışan kadın sayımızdan mı bahsetsem diye zihnimde düşünürken, daha cuma günü Diyarbakır Çınar’da karşılaştığım manzaralar, kadınlarımızın oradaki feryatları, İrem bebeğimizin cenazesinde bulunmamız, Esra (Başaran) bacımızı toprağa vermemiz…” ifadelerini kullandı.

Haberin devamı için: Kadın Akademi ve Liderlik Çalıştayı

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top