Süleyman Soylu: KADEM’in yeni anayasada özellikle öncü olmasını isteyenlerdenim.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) 2. Olağan Genel Kurulu Toplantısı Grand Cevahir Otel’de yapıldı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Kadın ve Demokrasi Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Kadın ve Demokrasi Derneği Genel Başkan Yardımcısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ve dernek üyeleri katıldı.

Yeniden genel başkanlığa aday olan Sare Aydın Yılmaz, KADEM’in 3 yıl gibi kısa bir sürede çok ciddi ilerleme kaydettiğini vurgulayarak kuruldan önce şöyle konuştu:

“Ülkemizin ve dünyamızın maruz kaldığı terör saldırılarını lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Kurulduğumuz günden bu yana kadının insan hakları dedik. Çünkü biz kadını cinsiyetçi yaklaşımlardan arınmış, kadın ve erkek arasında adaleti önceleyen ve kadını toplumun taşıyıcısı ve planlayıcısı olan bir söylemi önce zihinlerimize daha sonrada vicdanlarımıza yerleştirdik. Bizden beklenen sorumluluğu yerine getirmek için durmadan usanmadan 3 yıl boyunca adalet ve sadece adalet dedik. Adaletten hareketle milli manevi ve toplumsal değerlerimizi gün yüzüne çıkartacak yeni bir kamusal ve özel alan inşa etmeye çalıştık. Bu kavramların toplumsal hafızaya yerleşmesi ve bu doğrultuda ortak bir bilinç oluşması kaygısıyla demokrasi kavramına özellikle vurgu yaptık ve her gün de vurgu yapmaya devam ediyoruz. Demokrasinin sadece söylemlerde geçtiği bir toplum olmak yerine sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarda birlikte var olan, birlikte üreten ve nesilden nesle geçecek sağlıklı bir toplumun oluşmasını hedefledik.”

Haberin devamı için: Süleyman Soylu: KADEM’in yeni anayasada özellikle öncü olmasını isteyenlerdenim

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top