Suriye’deki iç savaşın fitili, Derra’da yaşları 9 ila 15 arasında değişen 15 çocuğun okul duvarına yazdığı ‘Hürriyet istiyoruz, demokrasi istiyoruz’ sloganıyla ateşlendi… O günden sonra çocuklar anne-babasız, evsiz ve yurtsuz kaldı, tabii hayattalarsa…

Önünüzde bir çocuk tökezlese elinizi uzatmaz mısınız? Yanınızda bir kadına tokat atılsa kafanızı başka yöne mi çevirirsiniz? Suriye’de çocukların ayakları bir daha asla tökezlemeyecek şekilde bombalar tarafından her gün defalarca ve defalarca parçalanıyor. Bunlar gözünüzün önünde olmuyor diye susacak mısınız? Doğu Halep halkı; hastane, okul, su-elektrik şebekeleri gibi sivil altyapının yok edildiği insanlık dışı koşullarda yaşam savaşı veriyor. Bunu bile çok görüyorlar onlara. Şimdi de halk hedef alınıyor, sivillere yönelik adeta toplu infazlar gerçekleşiyor. Bugüne kadar yaptığınız gibi cılız bir sesle kınamakla mı yetineceksiniz?

5 yıldır bu savaşa seyirci kalınmasının bedeli, hayata gözlerini yuman 500 binden fazla İNSAN! BM’nin varoluş amacına göre hareket etmediğini ve etmeyeceğini zaten biliyor ve çağrımızı size yapıyoruz. Bugün gerçek bir adım atarak binlerce sivili, hiçbir suçu olmayan kadın ve çocuğu kurtarabilecekken  durmayın! Vicdanı olan herkesi Halep’te yaşanan insanlık dramına müdahale etmeye, uluslararası politikanın tarihe bıraktığı bu kara lekeyi temizleye çağırıyoruz!

Kadın ve Demokrasi Derneği

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top