Hatice Soysal Davası Basın Açıklaması

Hatice SOYSAL, 4 yıllık eşi Adnan SOYSAL tarafından 07.01.2021 tarihinde bıçaklanarak ve boğularak vahşice öldürüldü. Savcılık iddianamesindeki bilgilere göre sanık Adnan SOYSAL ilk ifadesinde, cinayeti kabul etti. Eşi Hatice’yi planlayarak öldürdüğünü, kendisinden sonra Hatice’nin yaşayamayacağını bildiği için bunu yaptığını, kendisini öldürmediği için de pişman olduğunu söyledi.

Sanığın ve sanığın ilk eşinden olan 16 yaşındaki oğlunun olay anına ilişkin ifadesinde de açıkça yer aldığı üzere cinayet, canavarca bir hisle işlenmiş; sanık, pişmanlık duymadığı gibi bu vahşi eylemin tüm ayrıntılarını tasarlayarak gerçekleştirmiştir.

KADEM olarak, sosyal yapı farkı gözetmeksizin toplumun her kesiminde işlenen bu vahşi cinayetlere karşı, kadın-erkek ayrımı yapılmadan güçlü bir sesin yükselmesi gerektiğine ve vicdanları teskin edecek bir hükmün gerekliliğine inanıyoruz.

Bu kapsamda yargılamanın; sanığın pişmanlık içermeyen ifadeleri ve eylemi ‘tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek’ gerçekleştirmesi göz önünde bulundurularak yapılmasını talep ediyoruz.

Adaletin sağlanması ve failin hak ettiği en ağır ve caydırıcı cezaya çarptırılması için hem bu dava sürecinin hem benzer davaların sonuna kadar takipçisi olacağız.

KADEM

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top