“Hayatın Sesini Duy” Projesi Balıkesir’de Başladı

11 Nisan 2019, Balıkesir

Kadın ve Demokrasi Derneği Balıkesir Temsilciliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığı ile “Hayatın Sesini Duy” Projesi tanıtım toplantısı Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya; KADEM Balıkesir İl Temsilcisi Zeliha Kahraman, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan, Gençlik ve Spor Balıkesir İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Emniyet Teşkilatı mensupları ile davetliler katıldı.

Proje; teknolojinin gelişilmesiyle her an kullandığımız cep telefonu ve kulaklıkların yaya trafiğinde insan hayatına yaptığı olumsuz etkilere dikkat çekmek amacıyla hazırlandı. Hayata geçirilmesi planlanan projede ilk önce; şehrin ana caddelerine konunun önemine dair görseller yerleştirilerek bireylerin dikkatleri çekilecek. Konuyu anlatan görsellerden oluşan el broşürleri ve rozetlerin dağıtılması esnasında da yapılacak bilgilendirme ile de farkındalık oluşturulacak. Son olarak da verilecek eğitimler sayesinde özellikle gençlerin ve şoförlerin bu konu ile ilgili bilinçlenerek yaya ve araç trafiğini tehlikeye atacak davranışlardan uzaklaşmaları sağlanacak.

“Teknolojik gelişmeleri eğitim ve farkındalıkla iyi yönetmeliyiz”

Tanıtım toplantısında KADEM Balıkesir İl Temsilcisi Zeliha Kahraman, projenin hikayesini anlattı. Cep telefonlarının günümüzde bireyler için vazgeçilmez olduğundan bahseden Kahraman; “Teknolojiden kaçmak ve bunları inkâr etmek yerine eğitim ve farkındalıkla bu gelişmeleri iyi yönetmenin yollarını aramalı ve konuşmalıyız. KADEM Balıkesir İl Temsilciliği olarak biz de bunun için ‘Hayatın Sesini Duy’ dedik. Özellikle gençlerin yoğun bir şekilde kullandığı cep telefonları ve kulaklıklar onların trafikte karşıdan karşıya geçerken hayatlarını kaybetmelerine neden olabilecek kazalara sebebiyet verebiliyor. Bir genç kaybetmek demek gelecek kaybetmek demektir. Çünkü onunla birlikte hayaller, ümitler her şey yitip gider. Projemizin odak noktası; yaya olarak trafikte kulaklık kullanılmasının önüne geçmek” şeklinde konuştu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top