HER TÜRLÜ ŞİDDETE HAYIR!

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 16 Aralık tarihinde görülen davada, hakkında eziyet ve cinsel istismardan toplam 46 yıl hapis cezası verilen üvey anne Songül A.’nın iki küçük çocuğa hunharca yaptığı işkence ve eziyetten mülhem işlediği insanlık suçu tüm kamuoyunu derinden sarsmış, bizleri üzüntü ve endişeye gark etmiştir.

İnsan onuruyla bağdaşmayan, iki küçük çocuğun bedensel veya ruhsal yönden acı çekmesine, o yaşlarda algılama ve irade yeteneğinin etkilenmesine ve aşağılanmasına sebep olan o görüntülerdeki işkence failinin bu kez bir anne figürü olması, bu durumun toplum vicdanında bıraktığı yarayı onarılamaz hale getirmektedir.

KADEM olarak, meseleye salt kadın ve cinsiyet odaklı değil, insan olmak ve insan hakları kapsamında baktığımızı bir kez daha dile getirirken, bir insan hakları ihlali olan şiddetin cinsiyeti olmadığını düşünüyor ve herkese karşı her türlü şiddete hayır diyoruz. Toplum nezdinde, aile değerlerinin, ahlaki ve vicdani değerlerin korunarak tüm bu şiddet eylemlerinin son bulmasını temenni ediyor, bu tür şiddet içerikli eylemlere karşı durmada toplumun gerekli duyarlılığı ve sağduyuyu göstermelerini ısrarla talep ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KADEM Kadın ve Demokrasi Derneği

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top