6 Yaşındaki Kız Çocuğunun Evlendirildiği İddiasıyla Açılan Davada Karar

hkg-davasinda-karar-cikti-KADEM

 

Henüz 6 yaşındayken babası Yusuf Ziya Gümüşel tarafından 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikâhla evlendirildiği iddia edilen HKG’nin, cinsel istismara uğradığı iddiasıyla açılan davada sona gelindi.

Sanık Kadir İstekli hakkında 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istenen davanın en başından beri takipçisi olduk.

Kamuoyunun da dikkatle izlediği davada az önce karar açıklandı.

Sanıkların “Çocuğun cinsel istismarı, cinsel saldırı ve nitelikli cinsel saldırı” ile suçlandığı davada mahkeme;

Kadir İstekli’yi suçun kasti yoğunluğu ve suçun birden fazla kez tekerrür halinde işlenmiş olması sebebiyle 30 yıl,

Baba Yusuf Ziya Gümüşel’i zincirleme şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı nedeniyle 20 yıl,

Anneyi de sanıklarla fikir ve eylem birliği içinde çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçunu işlediği gerekçesiyle 16 yıl 8 ay hapse mahkum etti.

Toplum vicdanını derinden yaralayan her olayda olduğu gibi, bugün karar duruşması görülen bu önemli davada da yargılamanın âdil bir şekilde gerçekleştirilerek ceza verildiğine inanıyoruz. Temennimiz toplum vicdanını yaralayan bu türden olayların bir daha yaşanmamasıdır.

KADEM olarak, hayatın her alanında kadının bedensel ve ruhsal bütünlüğü, maddi manevi itibarı ve onuru için mücadele etmekteyiz. Bu anlamda saldırı nereden ve kimden gelirse gelsin çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddetin her zaman karşısındayız.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top