KADEM’in 2014 yılından bu yana süren “Kadın Yasal Hakları Eğitimi” dizisi devam ediyor. KADEM, İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeline “Kadın Yasal Hakları Eğitimi”  düzenledi. Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda KADEM Hukuk Komisyonu üyesi Avukat Esra Hatipoğlu eğitim verdi.

KADEM, kadınlarımızın sorunlarına ışık tutmak, temel hak ve özgürlükler ışığında, hayatlarını kolaylaştıracak yasal düzenlemelere ilişkin bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 2014 yılından beri ‘Kadın Yasal Hakları Eğitimi’ düzenliyor. Eğitim dizisinin bu yıl ikincisi, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde KADEM Hukuk Komisyonu Üyesi Esra Hatipoğlu tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeline verdiği eğitimle gerçekleştirildi.

Kadın Yasal Hakları Eğitimi’nde, Avukat Esra Hatipoğlu, kadına yönelik şiddete ilişkin hükümler ve iş hukukunda kadınlara ilişkin düzenlemeler üzerinde durarak kadınların yasal haklarının neler olduğu, nerede ve ne şekilde kullanılabileceği, kadının yaşam hakkının güvence altına alınması için kadına yönelik her türlü şiddetin ortadan kaldırılması ve hak ettiği değere kavuşabilmesinin önemine değindi.

Hatipoğlu ayrıca, kadının bilinçli, karşılıklı özveriye dayanan evlilik kurumu içinde yerini alması ve  yaşama pozitif katılım sağlayarak demokratik hakların farkındalığının önemi dile getirdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top