Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve Sakarya Üniversitesi Kadın, Aile, Sağlık ve Sosyal İşler Araştırma ve Uygulama Merkezi (SAUKAM) işbirliği 11-13 Aralık 2015 tarihleri arasında  ile II. Uluslararası – Disiplinlerarası Kadın Araştırmaları Kongresi, düzenliyor. Kongre, KADEM ve SAU ev sahipliğinde Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kadınların güçlendirilmesine yönelik multidisipliner yaklaşımın ele alınacağı kongrede, işlenecek başlıca konular Kadın ve Adalet; Kadın ve Siyaset; Kadın ve Şiddet; Kadın ve Liderlik; Kadın ve Girişimcilik; Kadın ve Sanat; Kadın ve Toplumsal Cinsiyet; Kadın ve Medya; Kadın ve Din; Kadın ve Sağlık; Kadın ve Teknoloji olarak belirlendi.

Kongreye çok sayıda yerel ve uluslararası davetli, iş dünyasın, akademi ve sivil toplum kuruluşlarının önde gelen isimleri katılım gösterecek.

Hanımefendi Sn. Emine Erdoğan’ın açılış konuşmalarını gerçekleştireceği “Uluslararası – Disiplinlerarası Kadın Çalışmaları Kongresi”nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Cevdet Erdöl, ve Azerbaycan Parlementeri Ganira Paşayeva gibi önemli isimler konuşmacı olarak yer alacak.

KADEM Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın ve SAUKAM Başkanı Prof. Dr. Nurgül Keser’in eş başkanlığını yapacağı kongre, kadın meselelerine ilişkin politika geliştirilmesine katkıda bulunması bakımından büyük önem taşıyor.

Sosyal medya hesapları:

twitter.com/icwor2015

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top