“İlham Verenler”

Panelinde ve Diyalog – Tecrübe Paylaşımı Oturumlarında Kadın Girişimciler Hikâyelerini Anlattı

İnovatif fikirler, girişimcilik serüvenleri, tecrübe paylaşımı ve ilham veren hikâyeler… KADEM’in İnovasyonda Kadın programında 7 dönemdir finale kalan girişimci kadınlar, mezunlar buluşmasında bir araya geldi.

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM)’nın kadın girişimciliğini desteklemek amacıyla 2015’ten beri yürüttüğü İnovasyonda Kadın programına katılan kadın girişimciler, İstanbul’da buluştu. 8. dönem eğitim kampı öncesinde düzenlenen “Mezunlar Buluşması”nda panelistler, mentörler ve mezunlar, gün boyu süren programlarda girişimcilik hikâyelerini ve tecrübelerini paylaştı.

Moderatörlüğünü KADEM Girişimcilik Danışmanı ve RoofStacks & GoArt kurucu ortağı Esra Soylu’nun yaptığı panelde, Aksense kurucu & CEO’su Dr. Asiye Karakullukçu, Hepsiburada Kıdemli Ticari Sosyal Projeler Koordinatörü Duygu Aktaş ve Macellan kurucu ortağı & COO Hayrunnisa Pektaş Sarı, girişimcilik alanındaki hikâyeleri ile genç girişimcilere ilham kaynağı oldu. Her girişimin ayrı bir hikâye, herkesin de kendi hikâyesinin kahramanı olduğunu belirten Soylu, ister ticari ister sosyal girişim olsun, girişimciliğin başarıya ulaşması için güçlü bir irade, destek ve çok çalışma gerektiğini söyledi.

 

Girişimci/mentör buluşmalarıyla süren programın Diyalog–Tecrübe Paylaşımı oturumunda ise İnovasyonda Kadın finalistlerinden Başak Demir ‘İnsansız Hava Aracı Sistemleri-Helimore’ girişimini, Dr. Kübra Kablan Tuğlu ‘For Physician’ girişimini, From Your Eyes Yapay Zekâ ve Yazılım Teknolojileri Ticaret Anonim Şirketi Kurucu ve CEOsu Zülal Tannur da girişimcilik serüvenini aktardı.

“2024 İnovasyonda Kadın Mezunlar Buluşması” eğlenceli bir mum yapım atölyesi ile son buldu.

KADEM, 2015 yılından bu yana “Bir Fikrim Var” diyen kadın girişimcilerin yeteneklerinin artırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla İnovasyonda Kadın programını hayata geçiriyor.

Program kapsamında şimdiye kadar 7 dönem eğitim kampı düzenlendi. 7 dönem boyunca toplamda 2350 kadın girişimci projeye başvurdu. İnovasyonda Kadın eğitim kamplarına seçilerek eğitim alan kadın girişimci sayısı ise 204.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top