“Dünyayı Fark Yaratanlar Değiştirir!”

“İNOVASYONDA KADIN 2022” FİNALİSTLERİ ÖDÜLLERİNİ ALIYOR

KADEM öncülüğünde 7. kez düzenlenen “İnovasyonda Kadın” projesinde ödüller bu Pazar sahiplerini bulacak.

Proje kapsamındaki eğitimler sonunda finale kalan girişimci kadınlar, 13 Kasım Pazar günü, saat 10:30’da BakırköyTitanic Hotel’de düzenlenecek törenle açıklanacak.

Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KADEM Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve KADEM Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu ile proje ortaklarının yönetim kademeleri katılacak.

2022 İnovasyonda Kadın Projesi Hakkında

İnovasyonda Kadın projesinin öncelikli hedefi, kadınların girişimcilik cesaretini artırarak projelerini, istihdam potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürmelerine destek olmak…

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında; Yıldız Teknopark, İstanbul TTO, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Üsküdar Belediyesi ortaklığı, TÜBİTAK Marmara Teknokent, Bilişim Vadisi iştiraki ve KOSGEB desteğiyle düzenlenen projenin bu seneki etabı tamamlanmak üzere.

Bartın’daki elim maden kazası nedeniyle 13 Kasım’a ertelenen törende, proje kapsamında düzenlenen kampa katılarak finale kalan kadın girişimciler açıklanacak.

7. İnovasyonda Kadın projesinde bu yıl;

Birinciye 150 bin TL, ikinciye 100 bin TL ve üçüncüye 50 bin TL olmak üzere ön kuluçka dönemindeki ilk 3 girişimciye, toplamda 300 bin TL ödül verilecek.

Kuluçka ödülüne layık bulunan 3 proje “tohum yatırım desteği” alacak.

Girişimcilere ayrıca proje çalışmaları için ilk 1 yıl, ofis ve atölye desteğinde bulunulacak.

2015 yılından bu yana devam eden İnovasyonda Kadın Projesi’ne şimdiye kadar 2 binin üstünde kadın girişimci başvurdu. 200’den fazla kadın girişimci, inovasyon kamplarına katıldı. Kamplar sonunda finale kalarak ödül ve sertifikasını alan 30 kadın girişimciden 13’ü kendi şirketini kurarak ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül aldı. Farklı sektörlerde önemli başarılara imza attı.

İnovasyonda Kadın Kampında her sene girişimcilere, açık ofis ve prototipleme atölyesini ücretsiz kullanım, girişimcilerle tecrübe paylaşımı ve yatırım fonlarına erişim imkânı sağlanıyor. Ulusal ve uluslararası projelere başvuru mentörlüğü ile dijital gazetelerde fotoğraf/video tanıtım olanaklarının da tanınacağı kamp süresince finans, satış, pazarlama, müşteri yönetimi uygulamalarına ücretsiz erişim hakkı sağlanıyor.

NTV, Kanal 7 ve Turkuvaz Medya Grupları’nın medya sponsorluğu desteği verdiği proje hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için https://inovasyondakadin.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yer       : Bakırköy Titanic Hotel

Tarih    : 13 Kasım 2022, Pazar

Saat      : 10:30

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top