İnovasyonda Kadın 4. Girişimcilik Kampına
Katılmaya Hak Kazanan Projeler Açıklandı

28 Aralık 2018, İstanbul

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) iş birliği ile düzenlenen İnovasyonda Kadın Projesi 4. Girişimcilik Kampına katılmaya hak kazanan projeler açıklandı.

İnovasyonda Kadın Projesi, kadın girişimcilerin; bilim, teknoloji ve yenilik içeren projelerini geliştirerek nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri ve kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması hedefiyle hayata geçirildi.

21 Aralık’ta sona eren başvuru sürecinin ardından TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) hakemleri projeleri; Ar-Ge, bilim, teknoloji ve inovasyon odaklı olmasına dikkat ederek değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda belirlenen ve finale kalan 30 projenin sahibi kadın girişimciler; 20-27 Ocak 2019 tarihleri arasında yedi gün sürecek girişimcilik kampında eğitim alacak. Kampta kadın girişimcilere; akademisyenler tarafından girişimcilik, pazarlama ve ticarileştirme alanlarında eğitim alarak tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapacak. Katılımcılar kamp süresince fikirlerini nasıl geliştirebilecekleri, sektörde kendilerine nasıl yer bulacakları ile ilgili de tecrübe edinme şansı yakalayacak. Kamp sonunda seçilecek en iyi 5 proje; gerekli şartlar sağlandığı takdirde 25.000 TL ilave destekle ödüllendirilecek. Ayrıca, TÜBİTAK Marmara Teknokent Kuluçka Merkezinde de ilk bir yıl ücretsiz yer tahsis edilecek.

“Bir Fikrim Var” diyerek bu yıl gerçekleştirilecek olan İnovasyonda Kadın 4. Girişimcilik Kampı’na projeleriyle başvuran 275 kadın girişimci arasından seçilerek kampa katılmaya hak kazanan kadın girişimciler;

Aydanur Aydın

Bengisu Dönmez

Burcu Banu Ateş

Burcu Duluklu

Duygu Sezgin

Ebru İbar

Ece Z. Kalyoncuoglu

Elif Elmas

Elif Esen

Elif Yazıcı

Elif Yazıcı

Emine Nur Uyumaz

Esen Doğan

Fatma Ertürk

Firdevs Ceylan

Gizem Güvel

Gülşah Çifçi

Handenur Tomaşoğlu

Melike Bölen

Muzaffer Sena Sümer

Nazlı Nazlı

Nurcan Gökkaya

Özlem Yüksel Türk

Pelin İlbaş

Şeyma Nur Kirmiç

Şeyma Şereflioğlu

Tuğba Cici

Tuğba Kul Köprülü

Tuğba Ulutaş

Zeynep Özdemir

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top