İnovasyonda Kadın Ekibi Sınırları Aşan  Hayalleri Take Off İstanbul’a Taşıdı

Girişim dünyasının kalbi Take Off İstanbul’da attı. 5/6 Aralık tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen Take Off Girişim Zirvesi’ne KADEM İnovasyonda Kadın ekibi de katıldı.

43 farklı ülkeden yaklaşık 200 yerli ve yabancı girişimci ile 100’den fazla yatırımcının katıldığı uluslararası girişimcilik etkinliğinde tohum, erken aşama ve büyüme aşamasındaki girişimciler zirvede yerini aldı. KADEM de, yedi dönemdir sürdürdüğü girişimcilik programı İnovasyonda Kadın ile girişim hayallerinin gerçeğe dönüştüğü Take Off Girişim Zirvesi’ndeydi.

Bu yıl düzenlenen etkinlikte, çok sayıda yerli ve uluslararası girişimin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde farklı kategorilerde birçok ödül sahiplerini buldu. Törende KADEM İnovasyonda Kadın programı girişimcileri de projeleriyle ödüle layık görüldü.

  1. dönem İnovasyonda Kadın girişimcilerimizden Merve Şahin, diş çürükleri erken tanı kiti Medglanis girişimi ile Selected Pre-Seed Startup kategorisinde ödül alan 10 girişimci içerisinde yer aldı.
  2. dönem İnovasyonda Kadın girişimcimiz Merve Aydıner, Invamar girişimi ile ASELSAN’ın 500 bin TL ödülünü ve Farklabs’ın ARYA ARPC Hızlandırma Programı ödülünü kazandı.

 

Zirve kapsamında En İyi Kadın Girişimi kategorisinde KADEM’in İnovasyonda Kadın Programı ödülünü; From Your Eyes girişimi ile Zülal Tannur, Salty Energy girişimi ile Pelin Keleş kazandı.

Take Off İstanbul, özellikle Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya bölgelerindeki teknoloji girişimlerine ve yatırımcılara İstanbul’u bir cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyor. Zirve boyunca farklı ülkelerden 7 farklı kategoride girişimcinin sunumlarına yer verildi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top