“İNOVASYONDA KADIN MEZUNLARI”

TECRÜBE PAYLAŞIMI İÇİN BULUŞUYOR

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), kadın girişimciliğini desteklemek amacıyla 2015’ten beri yürüttüğü İnovasyonda Kadın proje mezunlarını ilham veren başarı hikayeleriyle bir araya getiriyor.

Girişimcilik ve inovasyon alanında önemli başarılar elde eden kadınların deneyimlerini paylaşacağı “Mezunlar Buluşması” açılış konuşmalarının ardından saat 10.00’da “İlham Verenler” paneli ile devam edecek. Panelin moderatörlüğünü KADEM Girişimcilik Danışmanı ve RoofStacks & GoArt’ın kurucu ortağı Esra Soylu yapacak. Panelistler ise; Aksense kurucu & CEO’su Dr. Asiye Karakullukçu, Hepsiburada Kıdemli Ticari Sosyal Projeler Koordinatörü Duygu Aktaş ve Macellan kurucu ortağı & COO Hayrunnisa Pektaş Sarı.

Program saat 11.40’taki mentör buluşmasıyla sürecek. Ardından girişimci kadınların desteklendiği proje kapsamında saat 14.30’da Diyalog – Tecrübe Paylaşımı Oturumu gerçekleştirilecek. İnovasyonda Kadın projesi finalistlerinden, İnsansız Hava Aracı Sistemleri Helimore girişimi ile Başak Demir, For Physician girişimi ile Dr. Kübra Kablan Tuğlu ve From Your Eyes Yapay Zeka ve Yazılım Teknolojileri Ticaret Anonim Şirketi Kurucu ve CEO’su Zülal Tannur girişimcilik hikayelerini aktaracaklar.

“2024 İnovasyonda Kadın Mezunlar Buluşması” saat 16.00’daki mum yapım atölyesi ile son bulacak.

KADEM, 2015 yılından bu yana “Bir Fikrim Var” diyen kadın girişimcilerin yeteneklerinin artırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla İnovasyonda Kadın projesini hayata geçiriyor.

Program kapsamında şimdiye kadar 7 dönem eğitim kampı düzenlendi. 7 dönem boyunca toplamda 2350 kadın girişimci projeye başvurdu. İnovasyonda Kadın eğitim kamplarına seçilerek eğitim alan kadın girişimci sayısı ise 204.

Program ismi: İnovasyonda Kadın Mezunlar Buluşması
Tarih ve Saat: 20 Nisan 2024, Cumartesi
Yer: Sheraton Grand İstanbul, Ataşehir

Program Akışı:

  • 09.30 – 10.00: Kayıt – Kokteyl
  • 10.00 – 11.10: Açılış Konuşmaları ve İlham Verenler Paneli
  • 11.10 – 11.40: Kahve Arası
  • 11.40 – 13.30: Mentor Buluşması: Kahveler Bizden
  • 13.30 – 14.30: Öğle Yemeği
  • 14.30 – 15.40: Diyalog ve Tecrübe Paylaşımı Oturumu

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top