“İnovasyonda Kadın” Proje Uygulama Eğitimi Yapıldı

KADEM ve TÜBİTAK MARTEK işbirliği ile 31 Ağustos – 5 Eylül 2015 tarihlerinde ‘İnovasyonda Kadın’ Projesi kapsamında düzenlenen ‘Girişimcilik Kampı’na katılmaya hak kazanan girişimci kadınlara yönelik Proje Uygulama Eğitimi 25-26 Ocak 2016 tarihlerinde KADEM Genel Merkez’de gerçekleştirildi. Girişimcilik Kampı’nda edindikleri deneyimleri ve geliştirdikleri iş fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olma hedefiyle düzenlenen eğitim, İstanbul Kalkınma Enstitüsü (İSTKE) Eğitmenleri tarafından verildi.

Eğitimin ilk gününde ‘Fikirden Projeye: Proje Yönetimi’ ve ‘İş Planı Analizi ve Dinamik Planlama’ başlıklı sunumlarını gerçekleştiren İSTKE Genel Müdürü Dr. Oğuz Demir, fikir aşamasındaki projelerin hayata geçirilmesinde dönemin  talep ve ihtiyaçlarının tam olarak anlaşılması gerektiğine ve fikirlerin yaşanılan dönem ve mekanda bir karşılığının olmasının oldukça önemli olduğuna dikkat çekti. Emrah Ceylan ise ‘Girişimcilik ve Finansman’ başlıklı sunumunda iş kurma sürecinde olan katılımcıların fikirlerini hayata geçirirken karşılaşılabilecekleri muhtemel finansal süreçler ve risk alanları hakkında önemli bilgiler verdi.

Eğitimin ikinci gününde ‘Fırsatları Görme Becerisi’ ve ‘Harekete Geçme ve Uygulama’ konularını anlatan Umut Kısa; iş kurma sürecinde ve girişimcilikte endişe ve kaynakların kullanılmamasının  fırsatları yakalamada engel olacağını dile getirdi. ‘Pazarlama ve Marka Olmak’ başlıklı sunumuyla Fügen Albayrak ise girişimcilikte yapılan işin doğru anlaşılması ve ilgi uyandırmasının oldukça önemli olduğunu, bunun ise doğru vizyon ve hedef kitle belirlemek ile gerçekleşebileceğini vurguladı.

‘İnovasyonda Kadın’ Projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Girişimcilik Kampı’ ve Proje Uygulama Eğitimi süreçleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla her yıl BM Genel Merkezinde gerçekleştirilen BM Kadının Statüsü Komisyonu’nun bu yılki 60. Oturumunda 14 Mart 2016 tarihinde sunulacaktır.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top