İnovasyonda Kadın Projesi,
4. Girişimcilik Kampı Başvuruları Başladı

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) işbirliği ile hayata geçirilen İnovasyonda Kadın Projesi, 4. Girişimcilik Kampı başvuruları başladı. Kadın girişimciler, 01-15 Aralık 2018 tarihleri arasında girişimcilik kampına başvuru yapabilecek.

İnovasyonda Kadın Projesi, kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması ve bunları nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla dört yıl önce hayata geçirildi. Birincisi 31 Ağustos-4 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampı’nın ikincisi 19-24 Eylül 2016, üçüncüsü ise 8-14 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi.

KADEM ve TÜBİTAK MARTEK ortaklığı ile yürütülen İnovasyonda Kadın Projesinin bu yıl, 4. Girişimcilik Kampı düzenlenecek. Girişimcilik kampına katılarak projeleri hayata geçirmek isteyen isteyen tüm kadın girişimciler, 01-15 Aralık 2018 tarihleri arasında; ARGE, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikirleri projeleri ile kampa başvuru yapabilecek. Başvuru sürecinin ardından TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) hakemlerinin yapacağı değerlendirme sonucunda finale kalan 30 proje belirlenecek. Finale kalan projelerin sahibi 30 kadın girişimci, 20-27 Ocak 2019 tarihleri arasında yedi gün sürecek girişimcilik kampında, akademisyenler tarafından girişimcilik, pazarlama ve ticarileştirme alanlarında eğitim alarak tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapacak. Katılımcılar kamp süresince fikirlerini nasıl geliştirebilecekleri, sektörde kendilerine nasıl yer bulacakları ile ilgili de tecrübe edinme şansı yakalayacak. Kamp sonunda seçilecek en iyi 5 proje; uygulamaya geçildiği takdirde 25.000 TL ilave destekle ödüllendirilecek. Ayrıca, TÜBİTAK Marmara Teknokent Kuluçka Merkezinde ilk bir yıl ücretsiz yer tahsis edilecek.

İnovasyonda Kadın Projesi, 4. Girişimcilik Kampı’na www.inovasyondakadin.org adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top