İnovasyonda Kadın Projesi 8. Yılında Yeni Girişimcilerle Buluşuyor

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) öncülüğünde düzenlenen “İnovasyonda Kadın” projesinin başvuruları başladı. “Bu yıl sekizincisi düzenlenen proje ile kadın girişimcilerin desteklenmesi hedefleniyor.”

KADEM’in; TÜBİTAK, Marmara Teknokent, Yıldız Teknopark, Bilişim Vadisi ve KOSGEB, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Bilişim Vadisi, Islamic Cooperation Youth Forum, Fonangels, KAGİDER, İstanbul Teknopark, StartupCentrum, TT Ventures, Halk Yatırım, Albaraka Garaj, APY Ventures işbirliği ile hayata geçirdiği projeye kadın girişimciler, 29 Mayıs– 12 Temmuz 2024 tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Projenin temel hedefi, kadın girişimciliğini desteklemek, kadınlara inovatif fikirlerini ve projelerini, istihdam potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için rehberlik etmek.

30 GİRİŞİMCİ KADINA EĞİTİM

İlk başvuru sürecinin sonunda, hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucu kampa katılmaya hak kazanan 30 girişimci kadına mentorluk ve tecrübe paylaşımı ile birlikte bir hafta süren kapsamlı eğitimler sunulmaktadır.

Ödül töreniyle birlikte 15-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek kampta, ön elemeleri geçen inovatif yönü, değer önerisi ve ticarileşme potansiyeli en yüksek 30 kadın girişimciye Girişimcilik Ekosistemi ve Start-Up Analizi, Proje Yönetimi ve Maliyet Analizi, İş Planı Hazırlama, Marka Stratejileri, Pazarlama İlkeleri, İş ve Ticaret Hukuku, Patent ve Marka Tescili, Etkili İletişim Teknikleri ve Tasarım Odaklı Düşünme, Yatırımcı İlişkileri ve Büyüme Stratejileri gibi pek çok konuda eğitim verilecek.

Kamptan mezun olan kadın girişimciler yatırımcılarla buluşma, kurumsal firmalarla görüşme, network oluşturma, ulusal ve uluslararası etkinliklere katılma gibi imkânlar bulacaklar.

6 GİRİŞİMCİYE TOPLAM 1 MİLYON TL ÖDÜL VERİLECEK

Kamp sonunda hakem heyetinin değerlendirmeleri sonunda seçilen 6 başarılı girişimci adayına bir yıl içinde belirtilen şartları sağlaması durumunda para ödülü verilecek.

FİKİR AŞAMASI VE ÖN KULUÇKA KATEGORİSİ

500 bin TL

Finalist Ödülleri:

  • Üçüncülük Ödülü: 100 bin TL
  • İkincilik Ödülü: 175 bin TL
  • Birincilik Ödülü: 225 bin TL

Birinciye Ayrıca Uluslararası Önemli Girişimcilik Etkinliklerinden Birine Katılım Desteği (Web Summit, Slush, CES vb.)

KULUÇKA KATEGORİSİ

500 bin TL

Finalist Ödülleri:

  • Üçüncülük Ödülü: 100 bin TL
  • İkincilik Ödülü: 175 bin TL
  • Birincilik Ödülü: 225 bin TL

Birinciye Ayrıca Uluslararası Önemli Girişimcilik Etkinliklerinden Birine Katılım Desteği (Web Summit, Slush, CES vb)

İki Kategorideki 6 Kamp Finalisti için Toplam Ödül: 1 Milyon TL

2015 yılından bu yana devam eden İnovasyonda Kadın projesine şimdiye kadar 2 binin üstünde kadın girişimci başvurdu. 200’den fazla kadın girişimci inovasyon kampımıza katıldı. Kamplar sonunda finale kalarak ödül ve sertifika alan 36 kadın girişimciden 16’sı kendi şirketini kurdu ve 6’sı yatırım aldı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı ve farklı sektörlerde önemli başarılara imza attı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top