VE PARÇALAR BİRLEŞTİ…

İNOVASYONDA KADIN PROJEMİZDE “2022 GİRİŞİMCİ & YATIRIMCI BULUŞMASI (DEMODAY)” GERÇEKLEŞTİ

Fikirler, projeler, sunumlar ve gelecek planları…

İnovasyonda Kadın 2022 kapsamında hayal eden, çalışan ve projelerini hayata geçiren kadın girişimcilerin projelerini yatırımcılara sunduğu özel programımızı tamamladık.

Girişimci kadınları desteklediğimiz İnovasyonda Kadın projesi kapsamında bu kez girişimci kadınları yatırımcılarla bir araya getirdik. 6 Haziran’da İstanbul Ataşehir Sheraton Otel’de düzenlediğimiz Girşimci&Yatırımcı buluşması (Demoday) KADEM Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla gerçekleşti.

Programın açılış konuşmasını yapan Saliha Okur Gümrükçüoğlu, “İnovasyonda Kadın KADEM’in markalaşmış projelerinden biri. Bizler, birbirinden farklı inovatif fikirleri her yıl merakla bekliyoruz. Bu fikirlerin teşebbüse dönüşme ve ticarileşme süreçlerini heyecanla takip ediyoruz. Kadınların ürettiği ve hayata geçirdiği bu projelerle, çalışma hayatına katılımları giderek artıyor. Devletimizin kadın girişimciliğine yönelik teşvikleri, yatırımcı destekleri, sivil toplum kuruluşlarının hayata geçirdiği projeler sayesinde kadınların da farkındalığı arttı. Artık kadınlar daha bilgili, cesaretli ve istekliler… Bugünün Türkiye’sinde girişimci kadınlar, ortaya çıkarttıkları yeni ekonomik değerlerle, büyümenin ve kalkınmanın önemli aktörleri konumunda.” Dedi.

Girişimci & Yatırımcı buluşmasının konuğu Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ise sözlerine, İnovasyonda Kadın Projesi’ni 7. yılında adım adım geliştirerek yürüten KADEM’i tebrik ederek başladı. Kacır, konuşmasında teknolojinin önemine vurgu yaptı. “Milli Teknoloji Hamlesi demek Türkiye’nin yüksek teknolojide bir sıçrama ve atılım ortaya koyması demek. Savunma sanayi başta olmak üzere pek çok alanda bu sıçramayı başardık ve başarmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Demoday etkinliği ondan fazla girişimcinin birbirinden ilginç ve inovatif projelerini anlattıkları sunumlarla gün boyu devam etti. Sunumların ardından yatırımcıların girişimcilere yönelttikleri sorularla zenginleşen demoday programı; yatırımcıların, seçtikleri girişimcilerle bire bir gerçekleştirdikleri B2B görüşmeleriyle sona erdi.

KADEM, 2015 yılından bu yana “Bir Fikrim Var” diyen kadın girişimcilerin yeteneklerinin artırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla İnovasyonda Kadın projesini hayata geçiriyor. Projeye bu güne kadar 1900 kadın girişimci başvurdu. Bu girişimcilerden 174’ü eğitim kamplarına katılmaya hak kazandı. 30 girişimci finale kalmayı başarırken 13’ü girişimci de projelerini hayata geçirerek ödül aldı.

İnovasyonda Kadın Projesi 7. Döneminde, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında Üsküdar Belediyesi, Yıldız Teknopark, İstanbul TTO, Türkiye İhracatçılar Meclisi proje ortaklığı, TÜBİTAK Marmara Teknokent, Bilişim Vadisi iştirakleri ve KOSGEB destekleriyle beraber faaliyetlerine devam etmektedir.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top