İnovasyonda Kadın Projesi’nde “2023 Girişimci&Yatırımcı Buluşması” Gerçekleşti

Fikirler, projeler, sunumlar ve gelecek planları… İnovasyonda Kadın 2. Demo-Day buluşması renkli görüntülere sahne oldu.

Bu yıl 7.’si gerçekleşen İnovasyonda Kadın Projesi’nin 2. Yatırımcı&Girişimci Buluşması (Demo-Day), 21 Ocak 2023, Cumartesi günü Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de düzenlendi. KADEM Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da katıldığı programda, proje paydaşları, yatırımcı davetliler ve farklı sektörlerden kuluçka kategorisinde tohum yatırım arayan 10 kadın girişimci yer aldı.

İnovasyonda Kadın 2022 projesi kapsamında; hayal eden, çalışan ve projelerini hayata geçiren kadın girişimcilerin projelerini yatırımcılara sunduğu Girişimci&Yatırımcı buluşması (Demo-Day), renkli görüntülere sahne oldu.

KADEM Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar İnovasyonda Kadın 2. Demo-Day etkinliğinde yaptığı konuşmada; “Bildiğiniz gibi girişimcilik ekosistemi içinde spesifik olarak kadın girişimciliği önemli bir potansiyel barındırıyor. Zor başlangıç koşulları, kadın girişimciliğinin gelişmesinin önündeki yapısal sorunlar, çevresel ve ekonomik faktörler, finansa erişim ve elbette ki sürdürülebilirlik gibi zorluklar… Kadınların tüm bu zorlukları aşarak girişimcilik ekosistemine dâhil olmaları sadece kendileri için değil aynı zamanda siz değerli yatırımcılar için de fırsatlar barındırıyor. Yapacağınız yatırımlar Kadınların girişimcilik sahnesindeki rolünü güçlendirirken, Türkiye’nin ekonomik büyümesine de güç katacaktır.” Dedi.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar; “Bugün ilk can suyunu sizin elinizden alacak olan kadın girişimcilerin kurdukları işlerle ülkemizin kadın istihdamına güç katmalarını, kendilerinden sonraki girişimci kadınlara ilham vererek rol model olmalarını canı gönülden diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

İnovasyonda Kadın Projesi 2015 Yılından Beri Devam Ediyor

Demo-Day etkinliği, açılış konuşmalarının ardından 10 kadın girişimcinin birbirinden ilginç ve inovatif projelerini anlattıkları sunumlarla devam etti. Sunumların ardından yatırımcıların girişimcilere yönelttikleri sorularla zenginleşen program; yatırımcıların, seçtikleri girişimcilerle bire bir gerçekleştirdikleri B2B görüşmeleriyle sona erdi.

KADEM, 2015 yılından bu yana “Bir Fikrim Var” diyen kadın girişimcilerin yeteneklerinin artırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla İnovasyonda Kadın Projesi’ni hayata geçiriyor.

7.kez düzenlenen proje kapsamında bu sene;

  • Kuluçka Kategorisi’nde“Köstebek” projesi ile Müge Baltacı birincilik ödülüne,
  • “Invamar”projesi ile Merve Aydıner ikincilik ödülüne,
  • “SynthData” projesi ile Nazife Nur Köksal ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Ön Kuluçka Kategorisi’nde ise;

  • “Süper Kablo” projesi ile Zuhal Oktay Coşkun birincilik ödülüne,
  • “Swatchloop”projesi ile Güneş Sayıt ikincilik ödülüne,
  • “Coridor” projesi ile Ravzanur Eker ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Projeye bu güne kadar 2050 kadın girişimci başvurdu. Bu girişimcilerden 210’u eğitim kamplarına katılmaya hak kazandı. 36 girişimci finale kalmayı başarırken 26’sı girişimci de projelerini hayata geçirerek ödül aldı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top