14 Ocak 2017, İstanbul

‘İnovasyonda Kadın’ Projesinin I. ve II. Girişimcilik Kamplarında finale kalan proje sahipleri KADEM Genel Merkezinde bir araya geldi.

Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) hem ekonomik kalkınma hem de kadınların güçlendirilmesi amacıyla TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) ortaklığıyla hayata geçirdiği ‘İnovasyonda Kadın’ Projesinin I. ve II. Girişimcilik Kamplarında finale kalan proje sahipleri KADEM Genel Merkezinde bir araya geldi.

Projelerini hayata geçiren I. Girişimcilik Kampının finalistlerinin tecrübelerini yeni finalistlere aktarması için düzenlenen etkinlikte KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz ve KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, KADEM’in hem ekonomik kalkınma hem de kadınların güçlendirilmesi amacıyla hayata geçirdiği “İnovasyonda Kadın” projesini anlattı. Kadının ekonomik sürecin içindeki rolünün ve inovatif alanlarda aktif olmasının önemine dikkat çeken Aydın:

“Türkiye’de, kadınlar istihdama girişimci olarak dâhil olduklarında, onları hep geleneksel rollerle karşıladık. Ev yemekleri yapan lokantalar açmaları, tekstil üretimi yapan mağazalar açmaları gibi. Biz bunu biraz daha öteye taşıyarak artık kadınların bilim ve teknolojide de çok başarılı olduğunu göstermek amacıyla ‘İnovasyonda Kadın dedik’. TÜBİTAK’ın içindeki tekno kentlerde kendi özgün projelerini gerçekleştirmelerini istedik.”

İnovasyonda Kadın finalistlerini başarılarından dolayı tebrik eden KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, kadınların inovatif işler yapmasının, alanında ilk olduğu için söz sahibi olmasının, sıradan işlerde sağlanan başarılardan daha önemli olduğunu vurguladı.

Projelerini hayata geçiren İnovasyonda Kadın Projesinin finalistleri KADEM ve TÜBİTAK’a kendilerine bu fırsatı tanıdıkları için teşekkür ettiler. Servet Akçaalan, Handan Boztepe, Duygu Yılmaz ve Nehir Arak projelerini; fikirden plana, plandan teşebbüse geçirme süreçlerindeki deneyimlerini paylaştılar.

KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, İnovasyonda Kadın Projesi kapsamında III. Girişimcilik Kampı’nın gerçekleşeceğini duyurdu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top