İnovasyonda Kadın Projesiyle Fikirler Değer Kazanıyor

5. İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampı’nda dersler başladı. TÜBİTAK Marmara Teknokent, KADEM, Bilişim Vadisi ve TOBB ETÜ işbirliğinde gerçekleştirilen girişimcilik kampı bu yıl yeni girişimcilerini ağırlıyor. Proje başvurularının alınmasının ardından TÜBİTAK Marmara Teknokent’te toplanan hakem heyetinin proje değerlendirmeleri sonucunda programa katılmaya hak kazanan girişimciler, 05. 10. 2020 /23.10. 2020 tarihleri arasında girişimcilik üzerine eğitim alacaklar. Eğitim sonunda en iyi 5 proje desteklenmeye hak kazanacak.

İnovasyonda Kadın Projesi, kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla düzenlenen bir projedir. TÜBİTAK Marmara Teknokent, KADEM, Bilişim Vadisi ve TOBB ETÜ iş birliğinde gerçekleştirilen kadın girişimcilik kampı ile kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amaçlanmaktadır.

22 Şubat/ 30 Ağustos 2020 tarihleri arasında “Bir Fikrim Var ve Ona Hayat Vermek İstiyorum” diyerek kampa başvuruda bulunan 235 proje arasından seçilen toplamda 30 kadın girişimci, 15 gün sürecek kampta, Girişimcilik ve Start Up Ekosistemi, Start Up Analizi ve Teknolojik Olgunluk, Girişimcilikte Liderlik, İş Fikirleri Swot Analizi, İş Hukuku ve Mentörlük gibi pek çok başlık altında eğitim ve uygulama imkanlarından yararlanma imkanına sahip olacak. Kamp sonunda hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucunda ilk 5’e kalacak olan proje destek kazanacak.

TÜBİTAK Marmara Teknokent, KADEM, Bilişim Vadisi ve TOBB ETÜ iş birliğinde gerçekleşen girişimcilik kampının sonunda seçilen 5 başarılı proje sahibine (bir yıl içerisinde ulusal ve uluslararası destek programlarından destek alması durumunda) 25.000 TL ödül verilecek. Kadın girişimcileri her sene tekrarlanan, çok fazla örneği olmayan bu sıra dışı projeyi desteklemeleri ve deneyimlemeleri için bekliyoruz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top