İstanbul’daki Kadın Muhtarlar

KADEM Ev Sahipliğinde Bir Araya Geldi

03 Aralık 2018, İstanbul

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul’da muhtarlık yapan kadın muhtarlarla bir araya geldi. KADEM Genel Merkez’de gerçekleştirilen toplantıda; kadınların siyasete etkin katılımları, yerelde yaşanan sorunlar ve bunlara dair çözüm önerileri konuşuldu.

Toplantıda konuşan KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Gümrükçüoğlu, kadınların siyasete aktif katılımlarını KADEM olarak önemsediklerini ve bu sebeple de kampanyalar düzenlediklerini ifade etti. Gümrükçüoğlu kadın muhtarların sorumluluklarının önemine de değinerek: “Yerelde kadın muhtar olmak ve mahallenin dertleriyle dertlenmek çok önemli ve ciddi bir sorumluluk” dedi.

Kadınların siyasete aktif katılımlarıyla ilgili bilgiler de veren Gümrükçüoğlu, kadınların yarıdan fazlasının siyasette kadın aday olursa destekleyeceğini, %44’ünün ise karar mekanizmalarında kadınlar olursa sorunların daha kolay çözüleceğini söylediğini açıkladı.

Kadın muhtarların sorunları ile yerel yönetimlere ve siyasete kadınların daha etkin katılımı konularının tartışıldığı program çekilen aile fotoğrafı ile son buldu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top