KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yard. Av. Canan Sarı:
“İstismarcının hesap vermesi için çalışıyoruz”

“Bağcılar Sapığı” olarak bilinen ve 4 çocuğun cinsel istismarı başta olmak üzere çeşitli suçlardan yargılanan Metin Şenay’ın davası başladı. Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), mağdurları yalnız bırakmadı.

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün (7 Mayıs) görülmeye başlanan davada sanık Metin Şenay’ın, 4 çocuğa karşı “Cebir, tehdit ve hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma”, “12 yaşını tamamlamamış çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak” suçlarından toplam 128 yıl 9 aydan 331 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyor.

Duruşma için Bakırköy Adliyesi’ne gelen KADEM yönetici ve üyeleri, “Çocuk İstismarına Hayır”, “İstismara Hayır” yazılı pankartlarla tepkilerini gösterdiler. KADEM adına açıklama yapan Vakfın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Avukat Canan Sarı, “Dört küçük çocuğun dünyasını karartan ve hepimizi derinden yaralayan bir suçlunun, ‘Bağcılar sapığı’ olarak bilinen sanığın adalet önünde hesap vermesi talebiyle buradayız” dedi.

İstanbul Bağcılar’da okuldan çıkan 11 yaşındaki kız çocuğunun, aynı mahallede su bayisi işleten sanığın cinsel istismarına uğradığını ve çocuğun ailesinin başvurusu üzerine suçüstü yakalandığını hatırlatan Av. Sarı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sanığın tek kurbanının bu çocuk olmadığı, dükkanında süngerle ses yalıtımı sağladığı bir odada, başka çocuklara da cinsel istismarda bulunduğu ve sapık eylemlerini kayıt altına aldığı anlaşılıyor.

Sanığın çocuklara yaşattığı dehşet, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Bizler KADEM hukuk kurulu olarak toplumun tüm fertlerini derinden yaralayan bu davayı takip edecek, sanığın hak ettiği cezayı alması ve kamu vicdanının rahatlatılması için elimizden geleni yapacağız.

Nihai amacımız ise kadın-çocuk demeden herkesin güven içinde yaşayacağı bir toplum inşa etmek.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top