KADEM, İGETEV işbirliğinde, toplamda 3 oturum olarak hazırlanan ”İz Bırakan Müslüman Kadınlar Seminer Dizisi” 9-23 Mayıs ve 6 Haziran tarihlerinde KADEM Genel Merkezi Konferans Salonunda 13:00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

“İz Bırakan Müslüman Kadınlar” seminerleri  Müslüman Mirası içerisindeki bilim, tıp ve yönetim alanlarında zirveye çıkan kadınlara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Bu konu hakkındaki bilgiler çok kısıtlı ve bu harika kadınlar hakkındaki kimi gerçekleri ortaya koymanın modern genç kadınlara tarihi yeniden algılama ve Müslüman uygarlığı içerisinden yeni rol modeller keşfetme fırsatı sunması umuluyor. Bu eğitimin kadınlara özgüven ile topluma her alanda katkıda bulunma yönünde yüksek motivasyon kazandırması beklenmektedir.

Seminerleri;

9 Mayıs Cumartesi  Ayten Özyayla (Fatıma El Fıhri, Miriam El Usturlabi, Çand Sultanı Bibi, Fatma Seher, Esma ibret, Ayşe İsmet)

23 Mayıs Cumartesi  Fahrünnisa Erdem (El Şifa Bin Abdullah, Amina of Zaria, Şacarat’ül Dürr, Rabia el Adeviyye, Zübeyde bin Cafer, Fatma Aliye)

6 Haziran  Cumartesi Çiğdem Soylu (Fatıma binti Alaaddin es Semerkandi, Raziye Begüm Sultan, Rufeyde binti Sa’d el Eslemiyye, Mihrimah Sultan, Aziz Haydar) verecektir.

Program afişi ekte yer almaktadır.

Seminer Dizisine katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top