KADEM, 13 Temsilciliğiyle İstanbul’da Kampta Buluştu

22 Ağustos 2016, İstanbul

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 20-21 Ağustos tarihlerinde İstanbul Kartal’da temsilciliklerine özel Hizmet İçi Eğitim Kampı düzenledi. 13 temsilcilikten ve KADEM Gençlik’ten gelen üyelerle gerçekleşen kampta, eğitimlerin yanı sıra “15 Temmuz Darbe Girişimi” paneli düzenlendi.

Kampın açılış programında konuşan KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın, Gaziantep’te yaşanan bebek istismarı olayına dikkat çekerek, istismarcı sapıkları ağır bir dille eleştirdi. Sapığı lanetleyen Aydın, bu tip olayların kökünü kazımak için çok çalışmak gerektiğini, özellikle oğlan çocuklarını yetiştirirken en kaliteli ve etkili eğitimi vermenin zorunluluğunu vurguladı.

Aydın’ın ardından mikrofonu alan KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, darbe girişimi sırasında kadınların gösterdiği kahramanlıklara değinerek, son zamanlarda artan terör olaylarının da oyunun bir parçası olduğuna dikkat çekti.

KADEM’in Ankara, Antalya, Denizli, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Karabük, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Sakarya, Trabzon ve Batman temsilciliklerinden gelen ekiple KADEM Genel Merkez ekibini buluşturan etkinliğin ilk gününde, Genel Sekreterlik, Temsilcilik Direktörlüğü, Dış İlişkiler ve Projeler Direktörlüğü ile Kurumsal İletişim Direktörlüğü sunum yaparak derneğin işleyişi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

21 Ağustos Pazar günü ise, gazeteci Merve Şebnem Oruç, Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ve Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nun katılımıyla “15 Temmuz Darbe Girişimi” adlı bir panel düzenlendi. Panelde konuşmacılar uzmanlık alanlarına göre darbe girişiminin arka planı, amaçları ve bundan sonraki uluslararası süreç hakkında deyatlı bilgiler verdi.

Doç. Dr. Havva Çaha ve Av. Esra Hatipoğlu’nun sunumuyla gerçekleşen “CEDAW Komitesi Raporu Değerlendirme” oturumunun ardından, temsilcilik direktörü Melek Çakıroğlu’nun yaptığı kapanış konuşmasıyla kamp sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top