KADEM 15 TEMMUZ BİLDİRİSİ

Türkiye için yeniden doğuş destanı olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün ikinci yıl dönümünü idrak ediyoruz.

15 Temmuz 2016’da, yıllardır devletin sinesine çöreklenmiş bir karanlık yapının, sınırlarımızın dışındaki destekçileri ve ortaklarıyla işbirliği içerisinde, bayrağımıza, ezanımıza, hak ve özgürlüklerimize kastetmeye yönelik ani bir gece baskını girişimi, milletimizin azim, inanç ve kararlılığı ile bertaraf edildi. O karanlık gecede cuntacı teröristlere geçit vermeyerek vatan uğruna kendisini siper eden 250 vatandaşımız şehit oldu, 2 bin 196 kahraman vatandaşımız ise yaralandı. Türk milleti; vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdi.

Uzun yıllardır milletimizin geçtiği bütün zorlu süreçlerin hepsinde kadınlarımızın eşsiz özverisi her zaman takdire şayan olmuştur. 12 yaşında düşmanla çarpışan Nezahat Onbaşı gibi, cepheye kağnıyla mermi taşıyan Nene Hatun gibi vatan ve bayrağına âşık, kutsalları için gözünü kırpmadan canından vazgeçmeye hazır kahramanların izinden giden kadınlar, 15 Temmuz gecesi de demokrasimizi savunarak tüm dünyaya kadınlarımızın gücünü bir kez daha göstermiştir. O meş’um gecede kamyonetine doldurduğu yiğitleri meydanlara taşıyan, vatan mücadelesi beklemez diyerek tek başına köprüye koşan kadınlarımız cesaretleriyle 15 Temmuz destanının sembolü haline gelerek kadının bir toplum için ne kadar önemli olduğunu ve kadınların hayatın her alanında olması gerektiğini bizlere bir kez daha göstermiştir.

Terör örgütü FETÖ’nün hain mensupları şimdi adalet önünde hesap vermeye devam ediyor. Her geçen gün örgütün karanlık bağlarını ortaya çıkaran yeni delillere ulaşılıyor ve hainler hak ettikleri ibretlik cezalara birer birer çarptırılıyorlar. Ancak bir daha bu tür acı olayların yaşanmaması için FETÖ ve benzeri odaklar ile mücadele her alanda etkin ve kararlı şekilde sürdürülmeli, yeniden palazlanmasına asla izin verilmemelidir.

Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü ve demokrasimizi hedef alan Fetullahçı Terör Örgütü yapılanmasının darbeye karşı çıkan sivil halka bombalar yağdırarak yaşattığı korku ve tahribatın ardından, ülke olarak sosyal ve ekonomik açıdan geçirdiğimiz zorlu süreci, birlik, beraberlik ve kararlılıkla atlattık. Bundan sonraki süreçte, bu hain yapılanmanın ülkemizden tamamen temizlenmesi için var gücümüzle çalışarak, vatanımızın bu karanlık geceleri bir kez daha yaşamaması için birlik ve beraberliğimize kasteden bütün tehditlere karşı ortak mücadelemize devam etmek birinci önceliğimiz olmalıdır.

Tüm dünyanın tanıklık ettiği, milletçe demokrasimize sahip çıktığımız o tarihi gecede bizlere, cesaret ve kararlığıyla güç veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a; hayatını hiçe sayıp vatanı için çekinmeden canından vazgeçen korkusuz milletimize; bu girişime destek vermeyerek karşısında mücadele eden askerimize, polisimize, darbeye hep bir ağızdan karşı çıkan parti liderleri ile sağduyulu açıklamalar yapan sivil toplum kuruluşlarımıza ve son olarak darbe karşıtı tutum gösteren basınımıza teşekkür ediyoruz.

Demokrasi için tankların önüne yatan, öleceğini bilerek gözünü kırpmadan darbecilere engel olan kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, bu şanlı direnişte gazilik mertebesine erişenlere bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top