Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yenikapı Meydanı’nda düzenleyeceği 2. Etnospor Kültür Festivali’ne KADEM Gençlik ve KADEM Vakfı da katılıyor.

Geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini desteklediğini belirten Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporları var eden kültür mirasını korumak için etnik spor etkinliklerinin yer aldığı 2. Etnospor Kültür Festivali’ni bu sene “Ok Yaydan Çıktı!” sloganıyla duyurdu.

İstanbul Yenikapı Meydanı’nda düzenlenen festivalde 4 gün boyunca birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirilecek. Sportif faaliyetler, kültürel aktiviteler, konser, mehteran gösterisi gibi çeşitli eğlenceler, Orta Asya-Anadolu mutfağından zengin yiyecek-içecek seçenekleri ile birlikte pek çok sürpriz ziyaretçileri bekliyor olacak.

Ziyaretçilerin okçuluk, kökbörü, atlı cirit, kuşak güreşi, yağlı güreş, aşırtmalı aba güreşi ve mas güreşi gibi pek çok spor dalını deneyimleyebileceği festivalde, KADEM Gençlik ve KADEM Vakfı da meydana kurulacak stantta hazır bulunacak. KADEM standında; ebru, klasik dart, kaligrafi ve mangala etkinlikleri ziyaretçileri bekliyor olacak.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top