Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yenikapı Meydanı’nda düzenlediği 2. Etnospor Kültür Festivali’ne KADEM Vakfı da katıldı.

Geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini desteklediğini belirten Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporları var eden kültür mirasını korumak için etnik spor etkinliklerinin yer aldığı 2. Etnospor Kültür Festivali’ni bu sene “Ok Yaydan Çıktı!” sloganıyla duyurdu.

İstanbul Yenikapı Meydanı’nda düzenlenen festivalde 4 gün boyunca birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Sportif faaliyetler, kültürel aktiviteler, konser, mehteran gösterisi gibi çeşitli eğlenceler, Orta Asya-Anadolu mutfağından zengin yiyecek-içecek seçenekleri ile birlikte pek çok sürpriz etkinlik festivalde yer buldu.

Okçuluk, kökbörü, atlı cirit, kuşak güreşi, yağlı güreş, aşırtmalı aba güreşi ve mas güreşi gibi pek çok spor dalını deneyimleyebildiği festivalde, KADEM Vakfı da meydana kurulacak stantta ziyaretçileri ağırladı. KADEM standını ziyaret edenler arasında KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz ve KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar da vardı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top