KADEM 2021 BM Kadının Statüsü Komisyonu
65. Oturumuna 
2 Özel Etkinlikle Katılıyor 

Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM, BM Kadının Statüsü Komisyonu 65. Oturumunda bu yıl, bir panel ve bir konferansla yer alacak.

Pandemi Perspektifinden: Türkiye’de Kadının Yeni Normalleri”

Türkiye’de kadınların salgın sürecinde oluşan yeni normallerinin ele alınacağı “Pandemi Perspektifinden: Türkiye’de Kadının Yeni Normalleri” başlıklı panel, 22 Mart 2021’de (bugün) saat: 17:30’da online olarak gerçekleşecek.

Panelin açılış konuşmasını Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapacak.

KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Derya Yanık’ın konuşmacı olarak yer alacağı panelin moderatörü, KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Melek Cevahiroğlu Ömür.

Pandemi sonrası kadının yeni normallerinin konuşulacağı panelde KADEM tarafından 5 Mart’ta düzenlenen ‘Pandemi Sürecinde Kadın’ konulu 7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi’nin sonuç raporu da paylaşılacak.

Bir Annenin Feryadı: Kapsayıcı bir STK İş birliği Modeli ile Dezavantajlı Kadınların Desteklenmesi”

KADEM’in BM Kadının Statüsü Komisyonu 65. Oturumu kapsamındaki ikinci etkinliği, “Bir Annenin Feryadı: Kapsayıcı bir STK İş birliği Modeli ile Dezavantajlı Kadınların Desteklenmesi” konulu konferans.

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun, KADEM’in dezavantajlı kadınlara yönelik proje ve desteklerini anlatacağı konferans, 25 Mart 2021 günü saat 15:00’te online olarak gerçekleşecek.

Gümrükçüğlu, konuşmasında, KADEM’in dezavantajlı kadın ve kız çocuklarına fırsat sağlamayı hedefleyen projeleri ile barışçıl bir toplumun inşası için süregelen faaliyetlerini özetleyecek. Ayrıca, Diyarbakır Anneleri’nin çocuklarına kavuşma mücadelesini, annelerin mesajlarının da yer aldığı video gösterimiyle dünyaya aktaracak.

NOT: Etkinlikler, KADEM Twitter hesabından da canlı olarak yayınlanacaktır.

Oturumları Canlı olarak KADEM Twitter hesabından izleyebilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top