KADEM “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddette Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında #CinsVarCinsVar Kampanyası düzenledi

25 Kasım 2017

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddette Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında #CinsVarCinsVar kampanyası düzenlendi. Kadına yönelik şiddete karşı toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlayan kampanya da doğal yaşamdan ilham alınarak hazırlanan ve doğadaki erkek cinsin dişisine gösterdiği özen ve itinayı vurgulayan videolarla şiddete dikkat çekilmesi hedeflendi.

KADEM her yıl 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde şiddete karşı farkındalığı artırmak amacıyla kampanyalar düzenliyor. Bir insan hakları ihlali olan kadına yönelik şiddet; dil, din, ırk, sınıf, etnisite, mezhep, cinsiyet ayırt etmeksizin tüm toplumların ortak sorunu. KADEM bir insan hakkı ihlali olan ve coğrafi sınır tanımaksızın tüm dünyada varlığını sürdüren kadına yönelik şiddete farkındalık yaratmak amacıyla bu yıl  #CinsVarCinsVar hashtagi ile hazırlanan sosyal farkındalık filmlerinde doğadan ilham alındı. Bu videolarda doğal yaşamlarında görüntülenen boz ayı, kurt ve penguenin özellikleri ve dişilerine karşı yaklaşımları üzerinden şiddetin cinsle alakalı olmadığı vurgulanıyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top