KADEM 4. Genel Kurulu’nda Yeni Yönetimini Belirledi

Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM 4. Genel Kurulu, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 4 Mart 2022’de gerçekleşti. Dünya Kadınlar Günü öncesinde düzenlenen Genel Kurul’da KADEM, 3 yıllık yeni yönetimini belirledi.

İstanbul, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan KADEM Genel Kurulu, saat 11:00’da KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. KADEM ve faaliyetlerinin anlatıldığı kısa film gösteriminin ardından Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salona hitap etti.

KADEM Başkanı Gümrükçüoğlu konuşmasında, “Kadın ve erkeğin toplumsal hayata dengeli katılımını öncelikli meselemiz olarak görüyor ve sosyal hayatın ADALETLE yeniden düzenlenmesi gerektiğini savunuyoruz. Kadınların hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan; siyasetten ekonomiye, sanattan akademiye her alanda var olabilmesi için mücadele ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Gümrükçüoğlu sözlerini Bugün Türkiye’deki 52 Temsilciliğimiz, Gençlerimiz, Üyelerimiz ve Gönüllülerimiz ile birlikte büyük ve güçlü bir aileyiz. Hedefimiz bütün kadınlara ulaşan, bölgesinde öncü, dünyada “model” bir STK olmak” diyerek tamamladı.

Kurul, KADEM ve faaliyetlerinin anlatıldığı kısa film gösteriminin ardından Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salona hitabıyla sürdü.

+. kez seçime giden Kadın ve Demokrasi Derneği’nin GenelKurulu’na; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, KADEM Yönetim Kurulu, üye ve gönüllülerinin yanı sıra bakanlar, milletvekilleri, 52 ilin KADEM temsilcileri ve KADEM çalışanları katıldı.

“Varoluşta Eşitlik Sorumlulukta Adalet” sloganıyla kadınların, siyasetten ticarete, sanattan akademiye her alanda var olabilmeleri için sahada ve akademide mücadele eden KADEM’in sabahki oturumu konuşmalar ve aile fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Genel Kurulun öğleden sonraki oturumunda ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar KADEM’in son 3 yıldaki faaliyetlerini anlattı. Dr. Öğretim Üyesi Zeynep K. ŞEREFOĞLU DANIŞ’ın Divan Başkanlığı’nı yaptığı öğleden sonraki oturumda delegeler yeni yönetim için oylarını kullandı.

Kadının onuru ile yaşayabileceği güvenli bir toplum ve adil bir gelecek inşa etmek amacıyla 8 Mart 2013’te yola çıkan KADEM, 4. Olağan Genel Kurulu’nda  225 delegenin verdiği oylarla KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun başkanlığına devam kararı alırken, yeni yönetim organlarını seçti.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top