KADEM Adana Temsilciliği Açıldı

11 Ekim 2019, Adana

KADEM’in 47. temsilciliği olan Adana Temsilciliği’nin açılışı 11 Ekim 2019 Cuma günü yapıldı. Açılışa; KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Sayın Jülide Sarıeroğlu, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile KADEM Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Açılışta konuşan KADEM Adana Temsilcisi Reşan Arlıer; KADEM’in ülke genelinde bulunan il temsilciliklerinde yürüttüğü çalışmalara destek olacaklarını söyledi. Arlıer, bölgesel sorunlara çözüm odaklı çare arayacaklarını da ifade etti.

“Amacımız; her ilimizin kendine has sorunlarını kaynağında tespit edip çözüm üretmek”

Arlıer’in ardından konuşan KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar sınırlarımızın ve vatandaşlarımızın güvenliği için devletimizin başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı dileyerek başladığı konuşmasında: “Ordumuzun, askerimizin ve tüm güvenlik güçlerimizin muzaffer olması için hepimiz duadayız.  Allah yardımcıları olsun. KADEM’in bugün 47 kapısı var ve hepsi tüm kadınlarımıza açık.

Amacımız; her ilimizin kendine has sorunlarını kaynağında tespit edip çözüm üretmek. Herhangi bir nedenle dara düşmüş bir kadının “keşke” diye başlayan cümleler kurmadan ona ulaşabiliyorsak bu bize yeter. KADEM olarak bizim anlayışımızda kadın ve erkeğin iki cins olarak yarıştırılması yok. Sorumluluklar ve hakların bütüncül şekilde ele alındığı, eşitlik ve onu da kapsayan bir adalet zemininde, birbirini tamamlayan bir erkek ve kadın anlayışımız var. KADEM olarak gerçekle uydurma olan arasındaki ayrımı gerekirse kılı kırk yararak yapmaya gönüllüyüz. Adeta bir dinmişçesine tapılan törelerin ve inanışların İslam’mış gibi lanse edilmesi en başta dinimize karşı haddi aşmaktır. Tüm bunların yanında kadın tasavvurunun çağdan çağa ışık hızıyla değişmesinin, kadın kimliğinin başkalarınca şekillendirilmesinin de karşısındayız. Erkeklerin de kadınların da özgürlüğü sorumluluklarını ele almalarından, kendi özlerini muhafaza etmelerinden geçer. Kamusal alandaki varlığımızın gücü erkekleşmekten veya sorumluluklarımızı bırakmaktan değil, kendi aslımızı korumaktan gelir” dedi.

“KADEM’in toplumumuzun tüm kesimlerini kapsayan çalışmaları Adana’da da güçlü şekilde yapılmaya başlanacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Sayın Jülide Sarıeroğlu konuşmasında KADEM’in kuruluş hikayesinden bahsederek bu hikâyede yer alan sayfalardan birinin başlangıcının da Adana’da yapılıyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Hayatın her alanında kadınların iyi yerlerde olması, rol ve statülerinin yükseltilmesi ile ilgili teşvik edici güçlü çalışmalar yapılmıştır. Kadının mutlu ve huzurlu olduğu ailelerden oluşan toplum, geleceğe güçlü adımlarla daha iyi şekilde ilerler. KADEM’in kadın konusundaki, toplumsal cinsiyet adaleti bakış açısıyla hayata geçirmiş olduğu çok ciddi, önemli, inovatif ve yenilikçi çalışmaları var. Toplumumuzun tüm kesimlerini kapsayan bu çalışmalar inşallah ilimizde de güçlü şekilde yapılmaya başlanacak” dedi.

“KADEM, kadınlarımıza, kendilerini ifade edebilecekleri bir mecra açması açısından diğer STK’larımızdan farklılaşmaktadır”

Açılışın son konuşmasını Adana Valisi Mahmut Demirtaş yaptı. Vali Mahmut Demirtaş, KADEM’in yürüttüğü projelerden bahsederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “KADEM; demokrasi, insan hakları ile temel özgürlüklere saygının geliştirilmesiyle ilgili faaliyetler yürüten STK’larımızdandır. Kadınlarımıza, kendilerini ifade edebilecekleri bir mecra açması açısından da diğer STK’larımızdan farklılaşmaktadır. Kadının güçlendirilmesinin, toplumun güçlendirilmesi anlamına geldiğini biliyoruz. O sebeple KADEM’in gölgede kalan kadınlarımızı gün ışığına çıkarmamızda, en önemli paydaşımız olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

KADEM Adana Temsilciliği’nin açılışı kurdele kesimi ile sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top