KADEM Ağrı Temsilciliği Açıldı

09 Mayıs 2018, Ağrı

KADEM’in 39. temsilciliği olan Ağrı Temsilciliği’nin açılışını 09 Mayıs 2018 Çarşamba günü; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz ile KADEM Yönetim Kurulu Üyeleri yaptı.

KADEM Ağrı Temsilcisi Emine Teyfur yaptığı açılış konuşmasında; Ağrılı kadınlar olarak hayatın her alanında üretmeye, ülke ve insanlığa katkı sunmak adına projeler geliştirmeye KADEM Ağrı olarak hazır olduklarını vurguladı.

Temsilcilik açılışında konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın, KADEM’in kadının her alanda güçlendirilmesine yönelik yürüttüğü projelerden bahsederek, Ağrılı kadınlarla da birlikte bölgenin yerel sorunlarına çözüm üreten çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

“Hakkaniyetli adil temsil, güçlü demokrasi ve meclis için kadın temsilini önemsiyoruz”

Aydın: “Kadının insani değerlerden uzaklaştırılarak metalaştırıldığı ve haksız yere ikincil durumda bırakıldığı günümüz toplumlarında, kadını ötekileştiren her türlü anlayışa karşı mücadele etmek hepimizin öncelikli görevidir. Farklılıklardan doğan mağduriyetlerin giderildiği, hakkaniyet ve adalet odaklı politikalar tesis edilmelidir. KADEM olarak kullandığımız cinsiyet adaleti kavramı, kadın ve erkeğin birbirini tamamlayan ve dengeleyen eşdeğer iki parça olduğunu ifade eder. 24 Haziran seçimlerinde KADEM olarak seçim listelerinde seçilebilecek sıralarda daha çok kadın milletvekili adayını görmek istiyoruz. Hakkaniyetli adil temsil, güçlü demokrasi ve meclis için kadın temsilini önemsiyor, tüm siyasi partilere buradan çağrımızı yineliyoruz.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top