KADEM, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın düzenlediği Teşkilatı Aile Değerlerini ve Evlilik Müessesesini Koruma Toplantısına katıldı.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), 7-10 Şubat 2017 tarihlerinde arasında, bakanlık düzeyinde “Aile Değerlerini ve Evlilik Müessesesini Koruma Toplantısı” düzenledi. Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde gerçekleşen toplantıya Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) de bir heyet ile katıldı.

8 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşen oturumda KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz bir sunum gerçekleştirdi. Sare Aydın, çoğu zaman kadınların ailesi ve kariyeri arasında bir seçim yapma zorunluluğu ile karşı karşıya kaldığını ya da her ikisinin yükü altında ezildiğini ifade etti. Aydın:

“Evliliklerin haz ve madde üzerine inşa edilmesi ile aile bireyleri arasındaki tahammül etme ve sabır gösterme gibi erdemler kaybolmaktadır.”

Aydın; ailenin korunması noktasında kendi inanç sistemi ve medeniyet birikimine sahip bizim gibi toplumların Batı temelli çözümlere bel bağlamak yerine kendi kavramlarıyla zihinlerini inşa ederek çözüm üretmesi gerektiğini vurguladı.

Cidde’de çeşitli temaslarda bulunan KADEM Heyeti, İslam İşbirliği Teşkilatı nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Salih Mutlu Şen ile de bir araya geldi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top