KADEM Ailesi Geleneksel Üye İftarında
Şehzade Camii’nde Bir Araya Geldi

30 Mayıs 2019, İstanbul

KADEM’in geleneksel üye iftarında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar; 47 ilden gelen KADEM temsilcileri ve üyeleri ile Şehzade Camii’nde düzenlenen Medine usulü yer sofrasında bir araya gelerek Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaştılar.

İftarda konuşan Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Ramazan-ı Şerif’in yeni, bembeyaz boş bir sayfa açmak ve kulluğumuzu iyileştirmek için adeta ihtiyaç duyduğumuz ikinci bir şans anlamına geldiğini ifade etti. Bayraktar: “Ramazan’da yeme içmeyi azaltırken ruhlarımızı daha fazla beslemeyi de Allah’ın izni ve yardımıyla başarabiliriz. Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız Ramazan ayı teması olarak ‘İnfak Kalpleri Birleştirir’ sloganıyla ‘Ramazan ve İnfak’ başlığını belirledi. Yardımlaşmanın, dayanışmanın en güzel ifadelerinden birisi olan infak, bizlere kardeşini unutmamayı tavsiye ediyor.” dedi.

Bayraktar: “KADEM, bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarda kadını ve aileyi gözeterek, onların sesi olmaya, dertlerine derman bulmaya çalışıyor. Bunu yaparken inandığı değerlerden taviz vermeden, Peygamber Efendimizin (s.a.v) biz Müslümanlara çizmiş olduğu çizgide ilerlemeye çalışıyor.”

Bayraktar’ın ardından konuşma yapan KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, “Camilerde ‘Elveda’ kasidelerinin okunduğu, Ramazan ayının son demlerindeyiz. Bu müstesna günlerde Mimar Sinan’ın üç büyük âbidesinin ilk basamağı olan, görkemi ve sadeliği bünyesinde barındıran Şehzadebaşı Camiinde bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz. Şüphe yok ki insanların birbirine olan sevgi ve merhameti, Allah’ın tüm yaratılmışlara gösterdiği rahmet ve mağfiretin tecellisidir. Bizler de bu duygu ve inançla birbirimize karşı daha hoşgörülü ve affedici olmalıyız.” dedi.

Gümrükçüoğlu: “Bizler KADEM olarak sağlam aile yapısının ancak kendini gerçekleştirmiş, öz benliğine saygılı fertlerin birlikteliği ile mümkün olacağına inanıyoruz. Bu sebeple kadını ve aileyi güçlendirecek pek çok kıymetli çalışmaya imza atıyoruz.” şeklinde konuştu.

Son olarak misafirleri selamlama konuşması yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk kurulan stantları ve iftar sofralarındaki misafirlerimizi ziyaret etti.

Program sonunda, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Gümrükçüoğlu ve KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bayraktar, iftar alanında çocuklar için açılan Hacivat ve Karagöz gösterimini izlediler.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top