KADEM, temsilcileri, temsilcilik ekipleri ve üyeleri ile kampta buluştu.

Kadın ve Demokrasi Derneği, bu hafta sonu on bir farklı ilden gelen temsilcileri, temsilcilik ekipleri ve üyeleri ile İstanbul’da gerçekleştirilen bir kampta buluştu. Üç gün süren kampta alanında uzman kişiler tarafından pek çok farklı konuda seminerler verildi.

Kampın ilk günü KADEM Kurucu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz’ın açılış konuşması ile başladı. Yılmaz konuşmasına Türkiye’nin dört bir yanından gelerek katılım gösteren gönüllülere teşekkür ederek başladı. KADEM’in yeni bir kadın hareketi olduğuna ve bu hareketin toplum nezdinde karşılık bularak hızla yayıldığına vurgu yapan Yılmaz, dernek çalışmalarının kısa sürede iyi bir ivme yakaladığının, bunda KADEM gönüllülerinin payının çok büyük olduğunun da altını çizdi.

Açılış konuşmasının ardından hizmet içi eğitimlerin verildiği birinci günde üyeler ve temsilcilere KADEM’in vizyonu ve yeni dönem çalışmaları ile ilgili sunum yapıldı. Eğitimlerin ardından boğaz gezisi ile İstanbul’u farklı bir perspektiften görme fırsatı bulan şehir dışı katılımcıları renkli görüntüler oluşturdular.

ALANINDA UZMAN KİŞİLER SEMİNER VERDİLER

KADEM Kampı’nın diğer günlerinde ise pek çok oturumda alanında uzman kişiler farklı konularda seminerler verdiler.

Kampın ikinci gününde Prof. Dr. Ömer Çaha- Kadın Çalışmalarına Giriş ve Kadın Hareketinin Tarihi konusu ile, Dr. Fatma Barborosoğlu -Cumhuriyetin Dindar Kadınları ve Modernleşme konusu ile, Gazeteci Yazar Fadime Özkan- Kadın, Medya ve Sosyal Medya İlişkisi ile ve KADEM Kurucu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz – Kadın ve Siyaset konusu ile sunumlar gerçekleştirdiler. Yoğun katılımın olduğu seminerler soru cevaplar ile oldukça interaktif şekilde geçti.

Kampın son günü ilk oturumda Av. Kezban Hatemi Kadın ve Hukuk konusuyla konuğumuz oldu. Kadın hakları ve kadına yönelik şiddet ile ilgili detaylar veren Hatemi, üstlendiği davalardan da örneklendirmeler yaptı.

Hatemi’nin ardından Kadın ve Din Konusu ile Fatma Bayram, Kurumsal İletişim Teknikleri ve Liderlik Eğitimi ile Suna Okur da katılımcılara günlük hayatta da faydalanabilecekleri seminerler verdiler.

30 Ağustos Pazar akşamı aile fotoğrafı ile son bulan KADEM Kampı her yıl tekrarlanacak.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top