KADEM Aksaray Temsilciliği Açıldı

03 Ocak 2019, Aksaray

KADEM’in 45. temsilciliği olan Aksaray Temsilciliği’nin açılışı 03 Ocak 2019 Perşembe günü; Başkan Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve İlknur İncesöz ile KADEM Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

KADEM Aksaray Temsilcisi Feyza Baydar yaptığı açılış konuşmasında; ülkemizde kadının toplumdaki yerinin güçlendirilmesine yönelik yapılan reformlardan bahsederek temsilcilik olarak üstlendikleri sorumlulukların bilince olduklarını ifade etti.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar ise konuşmasında KADEM’in referanslarını kendi topraklarının irfanından, inancının prensiplerinden aldığını vurgulayarak, dayatılan anlayışları sorguladığını, kadınların uğradığı haksızlıkların hesabını toplumumuzun değerlerine fatura etmeye çalışanlara karşı bir kalkan vazifesi gördüğünü dile getirdi.

“Aile, toplumları muhafaza eder ve korur”

Bayraktar, KADEM olarak aileye verdikleri kıymetten de bahsederek: “KADEM olarak altını her fırsatta çizdiğimiz bir husus da şu; aile, adeta bir şehrin surları gibi, toplumları muhafaza eder ve korur. KADEM olarak ailenin birlik ve bütünlüğünü tehdit eden her türlü toplumsal hastalıkla mücadele ediyoruz. Kadına yapılan her destek aileye yapılan destek demektir. Aileye yapılan doğru destekler de kadının neşvünema bulacağı en sağlıklı mekanizmayı oluşturur. Donanımlı, üretken, her anlamda sağlıklı ve mutlu kadınlar hem ailelerin hem de toplumların güçlenmesinde hayati rol oynarlar” dedi.

Başkan Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu “Seyh Cemaleddin-i Aksayari’nin ve Somuncu Babanın yaşadığı toprakların gurur kaynağı olduğunu anlatarak başladığı konuşmasında; sivil toplum kültürüne aşina olan Aksaraylılarla birçok faaliyete imza atmak için çıktıkları bu uzun yolculuğun ilk adımını atmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

“KADEM olarak toplumumuzun ihtiyaçlarına cevap vermeye gayret ediyoruz”

Gümrükçüoğlu: “Her sosyal müessese içinden çıktığı toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için teşekkül eder. Biz de KADEM olarak toplumumuzun ihtiyaçlarına cevap vermeye gayret ediyoruz. 45 temsilciliğimizle faaliyetlerimizi sürdürüyor, 19 yurdumuzla kız öğrencilerimize sıcak bir yuva oluyoruz. Şehrin sunduğu imkânlarla, yerel halkın ihtiyaçları esas alınarak planlanan ve yürütülen projeler her yeni açılan temsilciliğimizle yeni bir çehre kazanıyor. Bu projelerle kadınlarımız hem bölgenin kalkınmasına yardımcı oluyor hem de kendileri için yeni fırsatlar oluşturuyor” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı konuşmasında kadınların sosyal hayata katmak ve onları desteklemek en büyük amaçlarının olduğunu söyleyerek toplumda o gücün olduğunu, kadınlar ve erkeklerle buna hazır olduklarını ifade etti.

“Ülkemiz kadın hakları konusunda dünya çapında gelişmeler meydana getirdi”

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise; dünyada hiçbir sosyal hareketin, medeniyet ve fikir hareketinin kadınlar tarafından da kabul edilmedikçe devam etmediğini, bütün gayretlerinin kadınların, değerlerimizden güç alarak kurduğu değerler mizanına ve zihnine hitap edebilmek olduğunu söyledi.

Aksaray Milletvekili İlknur İncesöz: “Kadınlarımızın hayatını her anlamda kolaylaştırmak için başta anayasada olmak üzere pek çok yasal düzenlemeleri hayata geçirdik” dedi.

Açılışta son olarak konuşan Aksaray Valisi Ali Mantı, ülkemizde özellikle son yıllarda kadın hakları konusunda dünya çapında büyük gelişmeler meydana getirdiğini vurgulayarak “İnşallah bu hakları hep birlikte sürdürerek gelecek nesillere aktaracağız” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top