KADEM Ankara Temsilciliği’nin
“Başkent Kültür Yolu Festivali” Kapsamında Düzenlediği Karma Serginin Açılışı Yapıldı

KADEM Ankara karma sergi açılışı… Sanatın ustaları ile yeni nesil sanatçılar bir sergide buluştu…

Bu yıl ilki düzenlenen ‘Başkent Kültür Yolu Festivali’ kapsamında, KADEM Ankara Temsilciliği’nin düzenlediği “Kadın Sanatçılar ve El Verilen Genç Sanatçılar”  adlı karma serginin açılışı bugün yapıldı. Sanatın usta isimleriyle genç sanatçıları buluşturan etkinlik Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, KADEM Ankara Temsilcisi Asiye Güneş, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ve KADEM Denetim Kurulu Üyesi Esra Varank’ın katılımıyla gerçekleşti.

Serginin açılış töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, KADEM’e çalışmalarından dolayı teşekkür ederken, “Aslında bir kültür sanat maratonu olan ‘Başkent Kültür Yolu Festivali’nde KADEM’in de yer almasından dolayı ayrı bir memnuniyet duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

KADEM Ankara karma sergi açılışı törende konuşan KADEM Ankara Temsilcisi Asiye Güneş ise “Karma sergimizde geleneksel sanatlarla modern sanatları bir araya getirirken, dünün, bugünün ve yarının arasında köprü kuran sanatın gücünü göstermek istedik.” dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı “Başkent Kültür Yolu Festivali” sebebiyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür etti. KADEM Ankara Temsilciliği’nin Altındağ Hamamönü’ndeki merkezinde gerçekleşen kurdele kesme töreniyle, kadın sanatçıların ve genç sanatçıların eserlerinin birlikte yer aldığı, geleneksel ve modern sanatın bir araya getirildiği karma sergi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

Festival kapsamında 12 Haziran’a kadar açık kalacak olan sergide yıllarını sanata vermiş hocaların eserlerinin yanı sıra henüz 15-18 yaşlarında olan ve KADEM Ankara’nın sanat eğitimlerinden el almış gençlerin eserleri de bulunmakta.

28 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında binlerce sanatçı ve yüzlerce kültür sanat etkinliğinin düzenlendiği ‘Başkent Kültür Yolu Festivali’nde kentin tarihi ve kültürel mekânlarını içine alan 4.7 kilometrelik yol üzerindeki 70’den fazla farklı noktada 300’ü aşkın etkinlik gerçekleştiriliyor. KADEM Ankara Temsilciliği de festival kapsamında bir dizi kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top