KADEM basın mensuplarıyla verdiği iftar davetinde bir araya geldi.

Kadın ve Demokrasi Derneği, KADEM Genel Merkezinde düzenlenen iftar davetinde basın mensupları ile bir araya geldi. İftar programına; KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

İftarda misafirlere hitap eden KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar;enerjimizi iki noktadan alıyoruz: İdeallerimiz ve ihtiyaçlarımız, dedi

KADEM’in, dünyada sadece beyaz kadının sorunları etrafında şekillenen çözüm arayışının adil olmadığını yüksek sesle dile getirdiğini ifade eden Bayraktar: ”Fildişi kulelerde sadece fikir üretmek yetmez. Söylemlerimizin toplumsal faydaya dönüşmesi için farkındalık kampanyaları yapıyoruz.”

KADEM Genel Başkanı Aydın, iftar programında basın mensuplarına KADEM’in yeni projelerini anlattı. KADEM’in, kadınların kendilerine yer buldukları değişen Türkiye’nin yeni kadın hareketi olduğunu söyleyen Aydın: “Ürettiğimiz kavramlarla, yaptığımız faaliyetlerle kadın meselesine toplumun dinamiklerinden beslenen yenilikçi bir bakış açısı getiriyoruz”

Aydın; kadının ilerlemesinin toplumsal adaletin bir şartı olduğunu, demokratik, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin de tek yolu olduğunu vurguladı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top