Kadın ve Demokrasi Derneği Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz 28 Şubat’ı anlattı.

Üsküdar Belediyesi, 28 Şubat post modern darbesinin 20. yılında “28 Şubat Ne Kazandık Ne Kaybettik” konulu panel düzenledi. Bağlarbaşı Kongre Merkezi’nde düzenlenen panele konuşmacı olarak Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, TÜRGEV Genel Başkanı Arzu Akalın, KADEM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hafize Şule Albayrak, Halime Kökçe ve KADEM Toplumsal Farkındalık Komisyonu Başkanı Sultan Işık katıldı. Moderatörlüğünü Zeynep Bayramoğlu’nun yaptığı paneli Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile çok sayıda Üsküdarlı takip etti.

Panelde konuşan KADEM Kurucu Başkanı Aydın, “Sürekli asker eliyle ya da asker dışındaki güçlerin eliyle derin devlet dediğimiz veya derin güçler dediğimiz görmediğimiz güçlerin eliyle sürekli ayara çekiliyoruz. Bu ayarlar 28 Şubat’ta Müslüman kadın üzerinden yapıldı. 28 Şubat’ta kurban edilmesi gereken kişiler vardı bunlar başörtülü kadınlar oldu. Erkekler de yara aldı ama kadınlar kadar değil. 28 Şubat çok şey kaybettirmiş olsa da kadınlarımız geleceklerini inşa etme adına bir hediyeymiş gibi muamele ettiler bu darbeye!”

Aydın ayrıca başörtülü kadınlar mağdur edilirken kadın haklalarını savunduğunu iddia eden sivil toplum kuruluşları sessiz kaldığını vurguladı. 

Program sonunda söz alan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, konuşmacılara teşekkür ederek, plaket ve çiçek takdim etti.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top