KADEM Kurucu Başkanı Sare Aydın Yılmaz, Kadına karşı şiddetle mücadele için Birleşmiş Milletler’in (BM) girişimleriyle dünya çapında başlatılan ve 16 gün süren aktivizm kampanyasının Kız Kulesi’nde gerçekleştirilen kapanış seremonisine katıldı. 

Birleşmiş Milletler’in dünya çapında organize ettiği ‘Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası’nın kapanış töreni, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi ve BM Nüfus Fonu ev sahipliğinde Kız Kulesi’nde gerçekleştirildi. Kapanış seremonisine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş ve BM Kadın Birimi İcra Direktörlüğü görevini de yürüten BM Genel Sekreter Yardımcısı Phumzile Mlambo Ngcuka’nın yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden gelen misafirler de katıldı.

Kampanya Türkiye’de kamu kurumları, belediyeler, STK’lar ve iş dünyasını kapsayan geniş bir katılımla desteklendi.  Kapanış seramonisine katılan KADEM Kurucu Başkanı Sare Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, BM Kadın Birimi Orta Asya ve Türkiye Direktörü Ingibjorg Gisladottir ve  BM Kadın Birimi İcra Direktörü Phumzile Mlambo Ngcuka ile görüştü.

KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz ve KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Özgül Özkan Yavuz, Kadına Yönelik Şiddete Karşı “Turuncu Kampanyası” kapanış seramonisine katıldı.

Sare Aydın, törende Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, BM Kadın İcra Direktörü Phumzile Mlambo Ngcuka ve BM Kadın Türkiye Bölge Direktörü Ingibjorg Gisladottir ile görüştü.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top