KADEM Bingöl Temsilciliği Açıldı

10 Mayıs 2018, Bingöl

KADEM’in 40. temsilciliği olan Bingöl Temsilciliği’nin açılışını 10 Mayıs 2018 Perşembe günü; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Valisi Ali Mantı ile KADEM Yönetim Kurulu Üyeleri yaptı.

KADEM’in 40. il temsilciliği olan Bingöl Temsilcisi Gülsüm Değişman yaptığı açılış konuşmasında; kadın meselelerine farklı bakış açıları getirerek sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapan KADEM’in Bingöl Temsilciliği’nin açılmasının gurur verici olduğunu dile getirdi.

Temsilcilik açılışında konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bingöl’deki kadınların da vizyon sahibi nesillerin inşası yolunda Yeni Türkiye’nin asil ve öncü kadınları arasında yer alacaklarına inandığını ifade etti.

“Kadınların güçlü olmadığı toplumlar demokrasilerini güçlendiremez”

Aydın: “Kadın ve erkeğin fiziki yaratılış ve fıtratları birbirinden farklıdır. Bu farklılıklar sosyal, siyasal, kamusal ve ekonomik hayatın içerisinde adil dağıtıldığında hakkaniyetlidir. Bizler eşitliği de içine alan adaleti ve hakkaniyeti dile getiriyoruz” diyerek kadınların güçlü olmadığı toplumların demokrasilerinin güçlenemeyeceğini ve ilerlemeyi de gösteremeyeceklerini vurguladı. Aydın: “Kadınları güçlendirelim ki onlar da evin içinde çocuklarını geleceğe daha güçlü hazırlayabilsin, aile birliğini ve bütünlüğünü daha güçlü bir şekilde devam ettirebilsin. Çocuğun ilk mektebi annedir. Sevgiyi, adaleti, hoşgörüyü anneden alır. Ancak bir zaman sonra çocuk ailenin içindeki güveni tesis eden kişi olan babayı görmek ister. Bizler anne baba olarak huzurlu ve sağlıklı nesiller yetiştirdiğimizde bu durum tüm medeniyeti etkiler” dedi.

Başkan Aydın’dan sonra konuşan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi; Toplumsal barış temelinde adaleti, kardeşlik temelinde evrensel bakış açısını ve özgürlük temelinde dönüştürücü zihniyeti kendilerine ilke edinen KADEM’in, illerinde de toplumsal dönüşüme vesile olacak çalışmalar yapacağına inandığını söyledi.

Açılışta son olarak konuşan Bingöl Valisi Ali Mantı ise: “ KADEM’in yapmış olduğu faaliyetlerle Bingöl’de de birlik ve beraberliğimize katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top