“KADEM Bizim için Umut Demek”

6 Şubat depreminin ardından hayata geçirilen KADEM Kadın Destek Merkezleri, bölgedeki kadınlara umut ışığı oldu.

Depremin yıl dönümünde, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM heyeti ve basın mensuplarıyla birlikte deprem bölgesindeydi.

Gümrükçüoğlu, Kahramanmaraş ve Hatay İskenderun’daki Kadın Destek Merkezlerini ziyaret ederek, merkezlerde yürütülen çalışmalar ve bölgedeki son durum hakkında bilgi aldı. İki gün süren ziyareti boyunca, depremin etkilediği kadınlarla buluştu.

Samimi sohbetlerin yapıldığı buluşmalarda, Kadın Destek Merkezlerinden hizmet alan kadınlar duygularını şu sözlerle ifade etti: “KADEM, sanki bizi enkaz altından çekti çıkardı.”, “Burada aile gibi olduk.”, “Keşke deprem olmadan da karşılaşsaydık.”, “KADEM bizim için umut demek.”, “Siz bizi güldürdünüz, biz de eve dönüp çocuklarımızı güldürdük.”

Deprem şehitlerinin mezarları ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim okundu; konteyner kentlerde helva ve lokma ikramlarında bulunuldu.

KADEM-bizim-icin-umut-oldu-

KADEM, depremin hemen ardından bölgeye 12 milyon TL değerinde ayni yardım ulaştırdı. Ayrıca, depremin üçüncü haftasından itibaren açılan Kadın Destek Merkezleri aracılığıyla, psiko-sosyal destek ve danışmanlık hizmetleriyle birlikte 6 bine yakın kadına ulaşıldı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top